فرماندار: کرونا در مهاباد به حالت بحرانی رسید

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه امکان پذیرش بیمار در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان مهیا نیست، گفت: هم اکنون شرایط مقابله با کرونا در این منطقه به حالت بحرانی رسیده است.

عارف خدرلو روز سه‌شنبه در جلسه شهرستانی ستاد مقابله با کرونا در مهاباد افزود: در حال حاضر بیش از ۲۲۰ بیمار کرونایی در بخش های مختلف بیمارستان که به بیماران کرونایی اختصاص یافته، بستری هستند و دیگر امکان پذیرش بیمار وجود ندارد.

وی ضمن انتقاد از سهل انگاری شهروندان در رعایت شیوه نامه های بهداشتی، ادامه داد: اداره های صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و شهرداری در امر نظارت و بازرسی از واحدهای تابعه و مسوولیت خود کوتاهی کردند که نیاز است دوباره نسبت به انجام وظیفه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

فرماندار ویژه مهاباد اظهار داشت: در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی روند واکسیناسیون سراسری در مهاباد با حداکثر توان در حال انجام است و تمام دستگاه های دولتی هم با تمام امکانات در اختیار ستاد مقابله با کرونا و کادر درمانی هستند تا روند تزریق واکسن با سرعت ادامه پیدا کند.

خدرلو با اشاره به اینکه فوتی های ناشی از کرونا در مهاباد به ۴۵۰ نفر رسیده است، گفت: هماهنگی برای افزایش تخت های بیمارستانی با فرماندهان سپاه و ارتش شهرستان انجام شده تا بیماران به دلیل نبود تخت و ارایه خدمات بیمارستان را ترک نکنند.

رییس مرکز بهداشت مهاباد هم در این جلسه گفت: روند واکسیناسیون واحدهای تولیدی نیز در دستور کار قرار دارد و طی هفته جاری واکسن کارکنان شهرک صنعتی، پتروشیمی و صنوف مختلف تزریق خواهد شد.

قاسم امینی اضافه کرد: هم اکنون سه پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در سطح شهر مهاباد فعال است که با تامین به موقع واکسن در نظر داریم چند پایگاه موقت دیگر را نیز برای تزریق بیشتر جوامع هدف راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون امکان ثبت نام متولدان سال ۱۳۶۵ و به پایین فراهم شده است، افزود: با توجه به افزایش آمار افراد واجد شرایط درخواست داریم شهروندان ضمن ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت در مکان و زمان تعیین شده برای تزریق واکسن خود اقدام کنند.

امام جمعه مهاباد هم در این جلسه گفت: تزریق واکسن برای افراد واجد شرایط همانند احکام شرعی واجب بوده و باید تمام افراد گروه های هدف نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

ماموستا عبدالسلام امامی اضافه کرد: پیش از این برخی از منتقدان از کمبود و نحوه خرید واکسن در کشور گلایه می کردند اما اکنون که واکسن موجود است برای دریافت آن اقدام نمی کنند.

وی با قدردانی از فداکاری شبانه روزی کادر درمان بیان کرد: برگزاری هرگونه مراسم و تجمع در شهرستان شایسته نیست و انتظار داریم همه شرایط فعلی را درک کرده و در رعایت شیوه نامه های بهداشتی دقت کنند همان طور که نماز جمعه برگزار نمی شود اینگونه مراسم ها نیز نباید برگزار شود.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است و در شرایط قرمز مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha