مهلت ارسال آثار به بخش دیگرگونه‌های نمایشی جشنواره تئاتر فجر تمدید شد

تهران- ایرنا- مهلت ارسال آثار به بخش دیگرگونه‌های نمایشی (تولیدات تازه) چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تمدید شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مهلت دریافت آثار بخش دیگرگونه‌های نمایشی (تولیدات تازه) تا ۱۵ مهر تمدید شد.

بر این اساس متقاضیان می‌توانند پیشنهادنامه خود را به همراه ارسال نهایتاً ۵ دقیقه تصویر ویدیویی که در آن کارگردان یا ایده‌پرداز به معرفی و تشریح ایده‌ خود می‌پردازد، تا تاریخ ۱۵ مهر به دبیرخانه چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر ارائه کنند. نتایج اولیه این بخش تا تاریخ ۲۰ مهر اعلام خواهد شد.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این نشانی نسبت به ثبت تقاضا اقدام کنند. چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بهمن ماه ۱۴۰۰ به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، بخش دیگر گونه های اجرایی از بخش های جوان جشنواره تئاتر فجر است. انتخاب این واژه برای دسته بندی گروهی از آثار نمایشی، به  دلیل تفاوت آثار این بخش با دیگر آثار حاضر در دو بخش صحنه ای و خیابانی جشنواره است. این واژه اشاره به گسترده دیدن مفهوم اجرا، صحنه اجرا، شرایط اجرا، نحوه ارتباط اجرا با مخاطب و هر آن چیز دیگری دارد که نتوان آثار حاضر در این بخش را در بخش های مرسوم جشنواره دسته بندی کرد. 

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در ۸ بخش مسابقه نمایشنامه نویسی، نمایش های صحنه ای، نمایش های خیابانی، دیگرگونه های اجرایی، تئاتر ملل، رادیو تئاتر و مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، بهمن ۱۴۰۰ به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha