جودوکاران خراسان شمالی نشان‌های خود را به مدافعان سلامت اهدا کردند

بجنورد- ایرنا- پنج جودوکار خراسان شمالی نشان‌های خود را که در مسابقات آسیایی کسب کرده بودند امروز(سه شنبه) با حضور رییس فدراسیون جودو به مدافعان سلامت بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد اهدا کردند.

به گزارش ایرنا، محمد محمدی‌بریمانلو، بهزاد وحدانی، قاسم باغچقی، یوسف کریمان و علی محمدنیا از جودوکاران خراسان شمالی هستند که نشان های طلا، نقره و برنز خود را که در مسابقات مختلف آسیایی کسب کرده بودند به مدافعان سلامت اهدا کردند.

رییس فدراسیون جودو در این آیین، مدافعان سلامت را مدافعان انسانیت دانست و اظهار داشت: امروز رزمندگان جبهه سلامت با همه توان خود و با حفظ روحیه و انگیزه جهادی در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس تا پای جان ایستاده‌اند.

آرش میراسماعیلی تصریح کرد: علی‌رغم مشکل کرونا سلامت و جان کادر درمان را مورد هدف قرار داده است، مدافعان سلامت در این موقعیت حساس، دلاورانه در راه حفظ سلامت همنوعان، قدم در خط مقدم جبهه سلامت گذاشته و از جان انسان ها دفاع می کنند.

وی با اشاره به اینکه مدافعان سلامت، مدافعان حریم انسانیت هستند، افزود: تلاش‌ها، دلگرمی‌ها و پشتیبانی‌های خانواده پرستاران بود که آنان توانستند پیک های رنگارنگ کرونایی کنترل شود.

رییس فدراسیون جودو افزود: هر چند از خودگذشتگی های مدافعان سلامت با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست ولی امیدواریم با هدای این مدال ها اندکی لبخند را بر لبان پرستاران تداعی کنیم.

خراسان شمالی به دلیل رواج کشتی بومی باچوخه، یکی از قطب های اصلی ورزش های رزمی کوراش و جودو است و تاکنون قهرمانان زیادی را به کشور معرفی کرده است.

حدود یکهزار و ۲۰۰ ورزشکار در رده های مختلف جودو استان فعالیت دارند که حدود ۳۰۰ نفر آنها در رده نوجوانان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha