افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

استان‌ها-ایرنا- ۲۶۸ طرح تعاونی با سرمایه گذاری سه هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار روز سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با هفته تعاون در استان های مختلف کشور افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار استان ها، با افتتاح و بهره برداری از این تعداد طرح، اشتغالزایی هفت هزار نفر در حوزه‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی  فراهم شده است.

محصول تولیدی شامل سنگ های زینتی و با هدف تولید سنگ نمای ساختمانی با اشتغالزایی برای هشت نفر و میزان سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومان در شرکت تعاونی پوران سنگ محلات استان مرکزی، محصول کشت و فرآوری زعفران و تولید انواع سبزیجات و میوه خشک با هدف طرح تولید و بسته بندی زعفران و سایر محصولات و با اشتغالزایی ۱۲۰ نفر و میزان سرمایه گذاری هشت میلیارد تومان از شرکت تعاونی کوشا نارون پری فام قاضی خراسان شمالی، شرکت تعاونی مسکن پالایشگاه نفت آبادان با هدف ساخت مسکن و تامین مسکن اعضای شرکت با اشتغالزایی ۵۱۲ نفر و ظرفیت تولید ۵۱۲ واحد از استان خوزستان، محصول تولید کنتور آب با هدف تولید کنتور آب و مدیریت مصرف آب و بهینه سازی آن با اشتغالزایی ۳۵ نفر و میزان سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد تومان، شرکت تعاونی دقیق سنج کهرود هراز از استان مازندران و شرکت لوتوس ماشین آسیا نام محصول طراحی و ساخت و تولید ماشین آلات نورد سرد با اشتغالزایی ۱۴ نفر و میزان سرمایه گذاری ۱۳ میلیارد تومان در استان اصفهان از جمله تعاونی های افتتاح شده  به صورت نمادین در  پنج استان کشور است.

حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین امروز بمناسبت هفته تعاون طی مراسمی از تعاونی‌های برتر و شایسته ملی در استان‌های مختلف کشور تجلیل کرد.

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان‌های مختلف کشور با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم را به عنوان سکوی پرتاب بخش تعاون قرار می‌دهیم، گفت: باید این بخش را از کنج عزلت بیرون بیاوریم و بخش تعاونی را تقویت کنیم.  

حجت الله عبدالملکی  افزود: در مراکز مختلف نوآوری و پارک های فناوری باید تیم سازی به صورت تعاونی صورت گیرد که اگر این اتفاق بیافتد حمایت‌های دولتی را خواهیم داشت.  

وی ادامه داد: پنج رکن اساسی از جمله مردمی، عدالت، دانش بنیان بودن، برون و درون گرا بودن در بخش تعاون وجود دارد که به همه این ارکان باید توجه شود.  

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر و افتتاح ۲۶۸ طرح تعاونی در استان‌های مختلف کشور گفت: سند توسعه تعاون باید اصلاح و بازبینی و برای آن ضمانت اجرایی تعریف شود.

محمد جعفر کبیری اظهار داشت: باید ضمانت اجرایی برای آن قرار داده شود تا بازتاب آن را در توسعه بخش تعاون ببینیم.  

وی افزود: همچنین برای رسیدن به سهم ۲۵ درصدی، قوانین بخش تعاون نیز باید به صورت جدی اجرایی شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۹۷ هزار تعاونی فعال در کشور داریم، گفت: این تعداد تعاونی برای بیش از یک میلیون نفر ایجاد اشتغال کرده است.  

افتتاح ۱۴ تعاونی در چهارمحال و بختیاری 

۱۴ طرح تعاونی در چهارمحال و بختیاری با سرمایه‌گذاری ۲۰۳ میلیارد تومان و ایجاد ۱۶۳ فرصت شغلی روز سه‌شنبه در آیینی به طور همزمان با ۲۶۸ تعاونی سراسر کشور افتتاح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری در این آیین که در سالن شهید مردانی استانداری چهارمحال و بختیاری با حضور تعدادی از تعاونگران برتر این استان برگزار شد با اشاره به رسته‌های فعالیت این تعاونی‌ها، اظهار داشت: این طرح‌ها در بخش‌های مسکن، صنایع دستی، ساختمان، تهیه و توزیع نهادهای دامپروری و کشاورزی، پرورش زنبور عسل و ساماندهی کارگران به بهره‌برداری رسیده است.

حفیظ‌الله فاضلی با اشاره به اینکه چهار هزار و ۹۰۰ تعاونی در استان به ثبت رسیده است، افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ تعاونی غیرفعال و تعطیل است که از سال ۹۶ تاکنون ۲۰۰ تعاونی که قابلیت راه‌اندازی مجدد را داشته شناسایی و رفع مسائل و مشکلات آنها در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین ۲۰۰ تعاونی نیز که قابلیت بازگشت به چرخه تولید را نداشت از سامانه حذف و امتیاز آن لغو شد.

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

تجلیل از تعاونی‌های برتر و کارگران نمونه استان بوشهر

همچنین همزمان با سراسر کشور، در بوشهر از تعاونی‌های برتر و کارگران نمونه این استان تجلیل شد که معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در این مراسم گفت: توجه به بخش تعاون، برطرف کردن موانع فعالیت آنها و توسعه تعاونی‌های مختلف موجب مردمی کردن اقتصاد و زمینه‌ای است که رونق و توسعه اقتصادی جامعه را به دنبال دارد.

محمد تقی ایرانی افزود: جامعه زنده و بالنده جامعه‌ای است که در آن کار و تولید وجود داشته باشد به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب برای پرداختن بیشتر به مساله تولید، مردمی کردن اقتصاد و اقتصاد مقاومتی در یک دهه گذشته همواره شعارهای سال را براساس یک مساله اقتصادی نام‌گذاری می‌کنند.

وی بیان کرد: هرچند تلاش دولت‌ها همواره در مسیر رفع موانع تولید بوده اما در یکسال گذشته به دلیل وجود برخی تحریم‌های ناجوانمردانه، وجود برخی قوانین دست و پا گیر از سوی بانک‌ها و برخی موازی کاری‌ها در بین تولید و اقتصاد و در کنار آن شیوع ویروس کرونا موجب تعطیلی برخی از کسب و کارها و بروز برخی مشکلاتی معیشتی شد.

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

تجلیل از تعاونی‌های برتر استان کرمانشاه

تعاونی‌های برتر استان کرمانشاه نیز روز امروز در مراسمی با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تجلیل قرار گرفتند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: به محض آغاز فرآیند شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر ملی از طریق پیامک، پوستر، بنر و اتاق تعاون و کلیه امکاناتی که در فضای مجازی داشتیم تبلیغات گسترده ای برای جامعه مخاطب صورت گرفت.

حسن عزیزی افزود: شرکت های متقاضی و واجد شرایط در سامانه جامع بخش تعاونی ثبت نام کردند و امسال برگزاری جشنواره با استفاده از مدل رقابت المپیادی و الگوی امتیازی انجام شد و از میان ثبت نام کنندگان یک تعاونی به عنوان برتر استانی و هفت تعاونی به عنوان تعاونی شایسته تقدیر استانی حایز بیشترین امتیازات شدند.

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

تجلیل از تعاونی‌های برتر استان هرمزگان

در هرمزگان نیز در ارتباط ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعاونی‌های برتر استان تجلیل شد که مدیرکل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در این مراسم گفت: سه هزار تعاونی فعال در استان وجود دارد که در ۱۴ رشته مختلف از تعاونی های مصرف تا تولیدی فعالیت می‌کنند.

هادی ابراهیمی افزود: تعاونی های هرمزگان حدود یک میلیون و ۴۰۰ نفر را تحت پوشش قرار داده است و برای ۸۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده اند که بخش قابل توجهی از اشتغال استان است.
وی بیان داشت: از سال ۹۶ تاکنون ۵۰۷ تعاونی جدید در  هرمزگان تشکیل شده است که این تعاونی ها پنج هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده اند.
مدیرکل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تاکید کرد: امسال جشنواره تعاونی های برتر به شکل ویژه ای برگزار شده است و تمام مراحل آن به مانند المپیادهای بین المللی به صورت سامانه ای اجرا شده است.

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

تجلیل از تعاونی‌های برتر  استان قزوین

همچنین مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر این استان که با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، بیان کرد: سهم تعاون از اقتصاد کشور رقم بسیار پایینی است و باید برای افزایش آن طبق اسناد بالادستی اقدام شود.

رضا گروسی افزود: قرار بود در پایان برنامه ششم توسعه، تعاون سهم ۲۵ درصدی از اقتصاد کشور داشته باشد همان نقشی که شهید بهشتی بر آن تاکید داشته اند.

وی ادامه داد: بعدها نیز بر مردمی کردن اقتصاد و اقتصاد مقاومتی در بیانات مقام معظم رهبری تاکید شد ولی نمی توان اقتصاد مردمی را بدون بسط و تجلی در توده ها و اقشار فرودست و پایینی جامعه اجرا کرد.

افتتاح ۲۳ طرح تعاونی در لرستان

۲۳ تعاونی استان لرستان هم در ارتباط ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون با سرمایه گذاری ۸۱ میلیارد تومان و ایجاد ۲۳۹ فرصت شغلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در آیین افتتاح این طرح ها اظهار داشت: ۲ هزار و ۹۳۶ تعاونی با ۱۵ گرایش و در حوزه های صنعت، خدمت و کشاورزی با ضریب فعالیت مختلف در این استان فعالیت دارند.

علی آشتاب با اشاره به اینکه۳۷ هزار و ۵۰۴ نفر در تعاونی های لرستان مشغول هستند تصریح کرد: بیش از ۱۲ هزار دلار ارزش صادارت تعاونی های استان است و امسال نیز ۲۷ تعاونی با ۳۱۹ عضو و ۲۶۰ فرصت شغلی در لرستان تشکیل شد.

وی تصریح کرد: همچنین همزمان با مراسم بهره برداری از تعاونی ها، از سه تعاونی برتر و هفت تعاونی شایسته تقدیر استان نیز در شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر تجلیل می شود.

بهره‌برداری از چهار طرح تعاونی در استان مرکزی

چهار طرح تعاونی نیز به مناسبت هفته تعاون با حضور ویدئو کنفرانسی حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

طرح‌های تعاونی افتتاح شده استان مرکزی در بخش‌های سنگ تزئینی، ( پوران سنگ محلات)، پرورش ماهی ( کیان قزل)، در شهرستان محلات، سفال (صنعتگران هنر سلطان آباد) در اراک و تولید مکمل‌های دارویی در شهرستان زرندیه است.

مجموع سرمایه‌گذاری این طرح‌ها در بخش آورده متقاضیان و تسهیلات اخذ شده، حدود ۴۳۳ میلیارد ریال است.

با بهره‌برداری از این طرح‌های تعاونی و ۲۸ نفر عضو ( تعداد اعضای هر تعاونی هفت نفر)، ۵۴ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی فراهم شد.

ظرفیت تولید سالانه تعاونی پوران سنگ محلات یک هزار و ۲۰۰ متر مربع در فاز نخست، کیان قزل ۲۰ تن، صنعتگران هنر سلطان آباد ۵۰ هزار قطعه و تعاونی به آمین فرابر پارس، ۳۰۰ میلیون قرص و کپسول و ۲۰ میلیون لیتر شربت است.

در این آیین از سه تعاونی برتر استان مرکزی شامل « نوید کاران» زرندیه، «پیشگامان متین فرش کاوه» ساوه و تعاونی « مسکن عدل سازه راسخ» اراک و ۱۲ تعاونی شایسته تقدیر، با اهدای لوح وجوایزی تقدیر شد.

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

بهره برداری از ۵۲ طرح تعاونی در استان اصفهان

۵۲ طرح تعاونی در ۱۷ شهرستان استان اصفهان نیز به صورت متمرکز همزمان با  ۲۶۸  طرح تعاونی در کشور نیز به بهره برداری رسید

شهرستان‌های آران و بیدگل، اصفهان، بهره بویین میاندشت، تیران و کرون، چادگان، خوانسار، خمینی شهر، خور و بیابانک، شاهین‌شهر و میمه، شهرضا، فریدن، فلاورجان، کاشان، لنجان، نایین و نطنز از این طرح‌ها برخوردار هستند.
تعاونی‌های افتتاحی در هفته تعاون ۱۴۰۰ در بخش‌های صنایع دستی،  تامین نیاز،  چندمنظوره،  خدمات، صنعت،  عمرانی، کشاورزی و معدن فعالیت می‌کنند.

سرمایه اولیه این طرح‌ها بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و سرمایه‌گذاری کل بیشتر از ۱۲۲ میلیارد تومان اعلام شده است، مشاغل ایجادشده از این تعاونیها حدود ۵۳۵ نفر بوده است و ٢ هزار و ٧۴٧ نفر عضو این تعاونی‌ها خواهند شد.

افتتاح یک شرکت تعاونی در خراسان شمالی

همزمان با هفته تعاون، شرکت «کوشا نارون پری فام» روز سه شنبه در شهر قاضی شهرستان مانه‌وسملقان خراسان شمالی به صورت ویدئوکنفرانس با دستور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت کوشا نارون پری فام با زمینه فعالیت بسته بندی حبوبات و خشکبار و فرآوری زعفران راه اندازی شده است.

حسن نوری خاطرنشان کرد: ظرفیت این شرکت تعاونی، ۵۰۰ تن در سال  است و برای آن ۲۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

تجلیل از تعاونی‌های برتر گلستان

همزمان همزمان با سراسر کشور از تعاونی‌های برتر گلستان شامل شرکت‌ تعاونی‌های آق‌آلتین شیمی و مسکن فرهنگیان از شهرستان کلاله، اتحادیه شرکت تعاونی کشاورزی و مرتعداری، خدمات درمانی و بهداشتی سینا، تولیدی فرش و صنایع دستی خانجانی ماندگار ترکمن و تولیدی پوشاک بهزیست ترکمن از گنبدکاووس تجلیل شد.

همچنین ۲ تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی مینودشت و خبازان مینودشت و حومه به همراه آراد پنجره ایرانیان از بندرترکمن و نیز تولید کود آلی ترشیز آق‌قلا به عنوان چهار تعاونی برتر دیگر تقدیر و تجلیل شد.

در این مراسم از تعاونی‌های کشت و صنعت پویان گلستان، تکا پروتئین گلستان، آویژه کشت تیرداد گلستان، دهیاران بخش مرکزی و غواصی دریا کاو به ترتیب از شهرستان‌های گنبدکاووس، کردکوی، رامیان، آزادشهر و بندرگز به همراه ۲ تعاونی مصرف کارکنان جنگل‌های گرگان و گنبد و نیز اتحادیه شرکت‌های تعاونی حمل بار گلستان از شهرستان گرگان به عنوان تعاونی‌های شایسته تقدیر، تجلیل شد.

افتتاح ۲۶۸ طرح وزارت تعاون با ۳۳۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان‌ها

افتتاح یک شرکت تعاونی در مازندران

 همزمان با هفته تعاون ،شرکت تعاونی دقیق سنج کهرود هراز با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی امروز سه شنبه در شهرستان آمل به بهره برداری رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در آیین بهره برداری از شرکت تعاونی دقیق سنج کهرود هراز گفت:این واحد تولیدی در بخش تعاون با تولید سالانه ۱۲۰ هزار عدد کنتور هوشمند برای مدیریت مصرف آب و هوشمندسازی و بهینه سازی مصرف آب با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان به مرحله افتتاح و بهره برداری رسیده است.

حسن خیریانپور افزود: بخش مهمی از اقتصاد کشور ما  تعاونی ها هستند که با ورود تعاونی ها به بخش های مهم واحد های تولیدی و صنعتی ، اقتصاد کشور به مراتب رونق می یابد.

وی با تاکید بر اهمیت گسترش تولید در قالب تعاونی ها ، ادامه داد:در اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی نگاه ویژه ای به بخش تعاون شده است و این مقوله در استان مازندران  به صورت ویژه دنبال می شود . 

بهره‌برداری از ۱۰ طرح تعاونی در همدان

همزمان با هفته تعاون ۱۰ طرح تعاونی در استان همدان در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی همزمان با ۲۶۸ طرح تعاونی در کشور به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در این آیین افزود: میزان سرمایه گذاری برای این طرح ها، توسط تعاونی ها ۱۲۵ میلیارد ریال است که با بهره برداری از این طرح‌ها ، برای ۱۷۷ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شد. 

احمد توصیفیان اظهار داشت: استان همدان دارای یک هزار و ۲۱۲  شرکت تعاونی فعال و در حال بهره برداری با فرصت شغلی ۱۳ هزار و ۶۸۲  نفر است که ۳۱ هزار و ۱۳۷ نفر عضو این تعاونی ها در سطح استان هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۶۸۹ تعاونی تولیدی شامل تعاونی های کشاوزی ، صنعتی و معدنی و ، فرش دستبافت و تعداد ۳۶۴ تعاونی خدماتی شامل تعاونی های حمل و نقل ، سهام عدالت و خدمات است و تعداد ۲۰۹ تعاونی توزیعی شامل تعاونی های مسکن ، مصرف و تعاونی اعتبار است.

سیزدهم تا نوزدهم شهریور هفته تعاون نامگذاری شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha