هواشناسی وضعیت جوی استان همدان را پایدار پیش بینی کرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که دمای هوای همدان تا چند روز آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت و شرایط جوی استان در روزهای آینده پایدار است.

«محمدحسن باقری شکیب» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش وزش ملایم باد و غبار محلی پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: در ساعت های بعدازظهر سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد.

باقری شکیب تاکید کرد: افزایش سرعت وزش باد موجب بروز غبار محلی می شود و میزان آن در مناطق شرقی استان بیشتر از سایر نقاط است.

وی ادامه داد: تا روز پنجشنبه دمای هوا در بیشتر نقاط استان همدان بین یک تا ۲ درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان عنوان کرد: اسدآباد با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی اظهار داشت: کمینه و بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب هشت و ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha