۱۶ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 2307
کد خبر: 84462720
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار بازرسی از اصناف گچساران انجام شد

گچساران -ایرنا - رئیس اداره نظارت و بازرسی بر اصناف گچساران گفت: هفت هزار مورد بازرسی امسال بر نحوه عملکرد اصناف از جمله رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شناسایی اصناف متخلف در بازار این شهرستان انجام شد.

سید ناصر حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افرود: نیمی از این بازرسی ها در زمینه اجرای طرح محدودیت‌های ناشی از کرونا در بازار این شهرستان انجام شد.

وی بیان کرد: ۲۶۸ نفر متخلف بازاری در این طرح شناسایی و با تکمیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شدند که رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی ، درج نشدن قیمت و گرانفروشی از جمله این تخلفات بوده است.

حسینی ادامه داد: این تعداد متخلف ۲ میلیاردو ۷۵۱ میلیون و ۳۶۵ هزار ریال جریمه نقدی شدند.

وی ظهار داشت: طرح نظارت بر سیستم عرضه و تقاضا در بازار این شهرستان در طول سال به‌طور جدی و مستمر ادامه دارد.

 رئیس اداره نظارت و بازرسی بر اصناف گچساران گفت: در این مدت بیش از ۳۸۰ مورد تماس و گزارش از طرف مردم با این ستاد انجام شده است.

حسینی گفت: بازرسان روزانه در ۲ نوبت صبح و عصر بر نحوه عملکرد اصناف از جمله رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شناسایی اصناف متخلف و تذکر در خصوص رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا فعالیت دارند.

وی ادامه داد: پس از شناسایی واحدهای متخلف در ابتدا به آنها تذکر و اخطار داده می‌شود اما چنانچه این مساله تکرار شود، پس از تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شود.

حسینی ابراز کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار آن و اعمال محدودیت‌ها  نظارت و بازرسی بر بازار گچساران تشدید یافته است.

هم اکنون  هشت هزارو ۵۸۸ واحد صنفی در این شهرستان عضو اتاق اصناف هستند که از این تعداد بیش از چهار هزارو ۲۳۴ واحد صنفی دارای پروانه کسب می باشند.

تعداد اتحادیه‌های صنفی شهرستان گچساران ۲۵ مورد است.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha