انعکاس واقعیت‌ها و توجه به حق‌الناس از مهمترین وظایف رسانه‌هاست

تهران- ایرنا- رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش با بیان اینکه خبرنگاری همواره توام با استرس، سختی و ناملایمات کاری است، گفت: انعکاس واقعیت‌ها همراه با ظرافت، لطافت و اثربخشی و توجه به جنبه‌های حق الناسی موضوعات از جمله مهمترین وظایف خبرنگاران رسانه های جمعی است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از ارتش، حجت الاسلام والمسلمین احمد دهدار در نشست تخصصی مسئولان فرهنگی و روابط عمومی این ستاد با اصحاب رسانه که امروز (دوشنبه) در سالن مشکات اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش برگزار شد، با اشاره به اهمیت حوزه خبر و اطلاع رسانی و حرفه خبرنگاری از نگاه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و اشاره معظم له به اینکه "بدون خبرنگار لحظه ها ماندگار نمی شود"، افزود: خبرنگاری یکی از ۱۰ شغل پرخطر در دنیا محسوب می شود که همواره توام با استرس، سختی و ناملایمات کاری است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش تصریح کرد: خبرنگاران با نوع بیان و چینش مطالب، هم می توانند مثبت اندیشی و نشاط را به جامعه القا نمایند و مردم را امیدوار سازند و هم خدای ناخواسته با سهل انگاری و ندانم کاری، بذر ناامیدی و بدبینی را در بین مردم بیافشانند و روح کسالت و بی اعتمادی را حاکم کنند.

وی در ادامه با اشاره به مسئولیت های خطیر و وظایف اصحاب رسانه گفت: صداقت، اتقان در کار، ایجاد تفاهم و همدلی بین مردم و مسئولان و یا سازمان‌های هم عرض، انعکاس واقعیت‌ها همراه با ظرافت، لطافت و اثربخشی، توجه به حیثیت و آبروی افراد و توجه به جنبه‌های حق الناسی موضوعات، از جمله مهمترین وظایف خبرنگاران رسانه های جمعی است.

حجت الاسلام دهدار در پایان از همکاری بسیار خوب و صمیمانه تمامی خبرنگاران و نمایندگان رسانه های جمعی با ستاد ارتش تقدیر و تشکر و اظهار امیدواری کرد که سطوح مختلف همکاری های اثربخش و هم افزای رسانه ها با روابط عمومی این ستاد روز به روز تقویت و گسترش یابد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha