نوروزی: بازیکنان تیم ملی فوتبال در سلامت کامل هستند

تهران- ایرنا- مدیر پزشکی تیم‌های ملی فوتبال درباره اقدامات پزشکی تیم ملی گزارشی به جامعه فوتبال ارائه و تایید کرد که بازیکنان در سلامت کامل هستند.

به گزارش دوشنبه ایرنا از فدراسیون فوتبال، «امین نوروزی» در ابتدا با اشاره به اقدامات گروه پزشکی برای آگاهی از وضعیت سلامت ملی‌پوشان گفت: گروه پزشکی تیم ملی قبل از شروع اردوها وضعیت سلامتی بازیکنان را به صورت مداوم که دو بار در هفته است، مورد ارزیابی و آنالیز دقیق قرار می‌دهند و در این امر حتی با تیم پزشکی باشگاه‌های بازیکنان نیز به طور مداوم در تماس هستند.

وی ادامه داد: به این ترتیب اگر آسیب دیدگی برای بازیکنان به وجود آمده باشد، اطلاعات و مدارک روند درمان بازیکنان جمع آوری و رصد می‌شود تا لیست نهایی تیم ملی با اطلاع کامل کادر فنی از وضعیت سلامتی بازیکنان تعیین شود.

مدیر پزشکی تیم‌های ملی اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های هفته‌های گذشته تیم ملی بیماری کرونای سرمربی و مربی تیم بود که با پیگیری‌های شبانه روزی گروه تخصصی پزشکان عفونی، آنها به بهبودی کامل رسیدند. 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص کرونایی، بازیکنان با تست PCR منفی وارد اردو می‌شوند و بلافاصله در زمان ورود به اردو هم تست مجدد از آنها گرفته می‌شود و در مرحله بعد تا رسیدن جواب منفی تست در قرنطینه به سر می‌برند. هم‌چنین در بدو ورود بازیکنان به اردو پرسشنامه‌هایی در اختیار آنها قرار می‌گیرد تا اگر آسیب دیدگی جدید و بیماری خاصی وجود داشته باشند روند درمان بلافاصله شروع شود.

نوروزی افزود: گروه پزشکی به وضعیت میلاد سرلک هم که در بازی با سوریه دچار مصدومیت شده بود بلافاصله رسیدگی کرد و به این نتیجه رسید که با توجه به مصدومیت در ناحیه سر، این بازیکن تیم ملی را در سفر به قطر همراهی نکند.

همچنین یکی دیگر از موارد مهم ریکاوریی تیم در قطر بود که تیم پزشکی به شکلی مناسب در این زمینه فعال بود، همچنین دستگاه‌های مناسبی هم در اردوی تیم ملی برای کمک به ریکاوری سریع بازیکنان وجود داشت و حالا با قدرت و بدون مشکل خاصی به مصاف تیم ملی عراق خواهیم رفت‌ و بازیکنان هم در صحت و سلامت کامل هستند.

مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال در ارتباط با اضافه شدن دستگاه سونوگرافی برای تشخیص صدمات عضلانی- اسکلتی به اردوی تیم ملی هم تاکید کرد: ما سعی کرده‌ایم تجهیزات مورد نیاز پزشکی تیم ملی را کامل کنیم و اخیرا هم دستگاه سونوگرافی برای اولین بار برای تیم پزشکی با مساعدت شهاب الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال خریداری شد. این دستگاه عملا شرایطی را فراهم می‌کند که سرعت تشخیص و دقت میزان آسیب دیدگی و روند درمان به ویژه در اردوها بیشتر شود.

امین نوروزی درباره برنامه غذایی تیم ملی هم این توضیحات را ارائه داد و گفت: گروه پزشکی تیم تمام سعی خود را می‌کند تا با برنامه ریزی دقیق به بهترین شکل ممکن تمامی نیازهای تغذیه‌ای بازیکنان را فراهم و برآورده کند.

وی افزود: تقریبا می‌توان گفت که در شرایط فعلی از نظر پزشکی کم و کاستی برای گروه پزشکی وجود ندارد و جا دارد از زحمات تمام گروه که شبانه روز در حال رسیدگی به وضعیت سلامت تیم ملی هستند تشکر ویژه داشته باشم.

مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به روند درمان مرتضی پورعلی‌گنجی و عارف غلامی در قطر هم گفت: به خاطر شرایط خاص مربوط به پروتکل‌های بهداشتی و قرار گرفتن در حباب امکان پیگیری حضوری روند درمان این دو ملی‌پوش عزیز که عمل جراحی رباط صلیبی را پشت سرگذاشته‌اند وجود ندارد. منتهی به صورت مستمر وضعیت آنها بررسی می‌شود.

نوروزی در پایان تاکید کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا همین سیستم پرتلاش و کامل پزشکی را برای تمامی تیم‌های ملی در رده‌ و رشته‌های مختلف مردان و بانوان اجرایی کنیم و با مساعدت ریاست فدراسیون و حمایت‌های وی امیدوارم شاهد اتفاقات بزرگی در بخش پزشکی فوتبال ایران باشیم.

تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر به مصاف سوریه رفت و توانست حریف خود را با یک گل شکست دهد. 

شاگردان دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال فردا شب (سه‌شنبه) دومین دیدار خود در دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را مقابل عراق برگزار خواهند کرد. این مسابقه در ورزشگاه خلیفه دوحه و از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به وقت تهران برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha