۱۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84462383
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

متخلفان صنفی در بوشهر بیش از ۱۵۱ میلیارد ریال جریمه شدند

بوشهر- ایرنا- معاون نظارت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در پنج ماه امسال متخلفان صنفی این استان در مجموع ۱۵۱ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال جریمه شدند.

به گزارش ایرنا، رضا جمالی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این مدت ۳۰ هزار فقره بازرسی‌از واحدهای صنفی استان بوشهر صورت گرفت که یکهزار و ۵۵۹ پرونده تخلف صنفی کشف و برای سیر مراحل قانونی به ادارات تعزیرات حکومتی این استان ارسال شد.

وی بیان کرد: این پرونده‌های تخلف در تعزیرات حکومتی به پرداخت ۱۴۰میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال جریمه محکوم شدند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۶ درصد افزایش داشته است. 

جمالی با اشاره به اهمیت نظارت برنحوه عرضه کالا و خدمات در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان تصریح کرد: همچنین در مدت یادشده یکهزار و ۱۳۹ مورد گشت مشترک بازرسی با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط صورت گرفت که منجر به تشکیل ۸۴۷ فقره پرونده تخلف به ارزش ۱۰ میلیارد ۵۹۸ میلیون ریال شد.

وی عنوان کرد: برای مقابله با پدیده قاچاق در سطح عرضه پنج ماه نخست امسال پنج ‎هزار و ۳۰ مورد بازرسی انجام شد که در جریان این بازرسی ها ۷۱ مورد صورتجلسه کشف کالای قاچاق به ارزش ۶۲۰ میلیون ریال تنظیم و برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha