تمام شاخص‌ها نشان از کاهش آمار کرونا در استان تهران دارد

تهران - ایرنا - فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران گفت: تمام شاخص‌های کرونایی اعم از تعداد بستری و مراجعان سرپایی نشان‌دهنده کاهش آمار کرونا در استان تهران است.

دکتر علیرضا زالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا به آخرین آمار بیماری کرونا در استان تهران اشاره کرد و افزود: تا صبح امروز تعداد بیماران بستری به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در استان تهران به هشت هزار و ۵۳۵ بیمار رسیده است.

وی اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در تهران نیز طی این مدت حدود ۲۰ هزار نفر بوده است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران، تعداد بیماران جدید بستری در بیمارستان‌های تهران در ۲۴ ساعت گذشته را نیز حدود یک هزار و ۹۰۰ بیمار اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۲۶ بیمار به دلیل ابتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

زالی با بیان اینکه در طول ۲۴ ساعت گذشته حدود یک هزار و ۶۰۰ بیمار بستری به دلیل ابتلا به ویروس کرونا هم از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند، ادامه داد: در حال حاضر هم به دلیل کاهش آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، لیست انتظار تخت‌های اورژانس در تهران کاهش یافته است و از ۸۰۰ بیماری که در لیست انتظار بودند این تعداد افراد به کمتر از ۲۰۰ بیمار کاهش یافته است.

وی همچنین بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم تاکید کرد و به مردم خواست که حتما موارد بهداشتی و پروتکل‌ها را برای کاهش آمار ابتلا به این ویروس رعایت کنند چرا که همچنان تاکید جدی بر توجه مردم به تمام این موارد است تا بتوانیم روز به روز شاهد کاهش آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا باشیم.

زالی افزود: استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست‌ها و حضور نیافتن در تجمعات از جمله مواردی است که مردم همچنان باید رعایت کنند و نسبت با آنها ساده‌انگاری نکنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha