زائران اربعین از مراجعه به مرزها خودداری کنند

تهران - ایرنا - سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه مرزهای زمینی چهارگانه با عراق مسدود است، گفت: زائران از مراجعه به مرزها خودداری و اخبار موثق را از رسانه‌های رسمی دنبال کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی حاجیان افزود: با توجه به محدودیت های کرونایی و حفظ سلامت هموطنان عزیز مرزهای چهارگانه زمینی با عراق برای خروج عاشقان حسینی در ایام اربعین بسته است و هیچ گونه خدمات گذرنامه ای در این رابطه ارائه نمی شود.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه بر اساس اعلام ستاد مرکزی اربعین، دولت عراق با اعزام هوایی حداکثر ۳۰ هزار زائر برای حضور در مراسم اربعین حسینی موافقت کرده، گفت: البته این افراد باید ۷۲ساعت قبل از سفر تست «pcr» مبنی بر سلامت را داشته باشند.

وی با بیان اینکه اعزام زائران از این طریق نیز تابع شرایط خاص ابلاغی مراجع ذیصلاح خواهد بود، تصریح کرد: زائرانی که دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند، می توانند پیش ثبت‌نام خود را در سامانه سماح انجام دهند هرچند، این موضوع دلیلی برای عزیمت قطعی محسوب نخواهد شد.

معاون اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه شهروندان اخبار موثق را از رسانه های رسمی دنبال کنند، افزود: با توجه به مسدود بودن مرزهای زمینی جمهوری اسلامی و عراق فعلا تردد زائران و عاشقان حسینی به آن کشور ممنوع بوده و هموطنان از مراجعه به مرزهای چهارگانه زمینی دو کشور جدا خودداری کرده  و اخبار موثق را از رسانه های رسمی دنبال کنند.

به گزارش ایرنا، کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) روز دوشنبه در اطلاعیه ای اعلام‌ کرد: ثبت نام زائران اربعین فعلا متوقف شده تا تصمیم تازه طرف عراقی، در ستاد مرکزی اربعین بررسی و تصمیم‌گیری شود.

در اطلاعیه کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) آمده است:‌ به اطلاع مشتاقان زیارت اربعین حسینی می رساند با توجه به اخبار واصله در خصوص تصمیم دولت عراق مبنی بر تخصیص سهمیه ۳۰  هزار نفری برای جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مراسم اربعین و صرفاً تعیین مرز هوایی برای اعزام و ضرورت لزوم آگاهی از جزییات و شرایط مدنظر کشور عراق و نحوه اعزام مشتاقان مقرر گردید که ثبت نام فعلا متوقف تا در خصوص تصمیم طرف عراقی در ستاد مرکزی اربعین بررسی و تصمیم گیری و اعلام گردد. اطلاعات تکمیلی متعاقباً  به استحضار مشتاقان زیارت اربعین حسینی خواهد رسید.

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق روز گذشته (یکشنبه) در جلسه ای با حضور مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور با پذیرش ۳۰ هزار ایرانی برای مراسم اربعین حسینی موافقت کرد.

کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) روز گذشته و پیش از این تصمیم دولت عراق، از صدور اطلاعیه پیش ثبت نام از متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی خبر داد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha