تثبیت جایگاه تکواندوکاران ایران در جدیدترین رده‌بندی المپیکی

تهران- ایرنا- رده‌بندی المپیکی ماه سپتامبر تکواندوکاران از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد که در رنکینگ اعلامی، هوگوپوشان کشورمان جایگاه خود را تثبیت کردند.

به گزارش ایرنا؛ براساس اعلام قبلی فدراسیون جهانی با توجه به آغاز دوره جدید رنکینگ برای کسب امتیاز و حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، رنکینگ فدراسیون جهانی به این شکل محاسبه می شود. از امتیازات سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ۲۵ درصد؛ از امتیازات ۲۰۱۹، ۵۰ درصد؛ از امتیازت ۲۰۱۸، ۷۵ درصد و از امتیازات ۲۰۱۷ و قبل از آن ۱۰۰ درصد کسر خواهد شد.

در رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان در رده پنجم قرار دارد. حسین لطفی دیگر تکواندوکار ایران در این وزن، در رده چهل و هشتم قرار دارد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی در رده پنجم باقی ماند، سروش احمدی در جایگاه سیزدهم قرار دارد و امیرمحمد بخشی نیز رده بیستم را به نام خود ثبت کرده است.

محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم در رده سی و سوم قرار دارد و علی اشکوریان رده سی و ششم را به خود اختصاص داده است.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم در رده پنجم قرار دارد. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن رده سی و ششم را در اختیار دارد.

در گروه زنان، مهلا مومن زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم رده شصت و پنجم را به نام خود ثبت کرده است. نگار اسماعیلی رده شصت و نهم را به خود اختصاص داد.

در وزن ۵۷- کیلوگرم، پریسا جوادی در رده پنجاه و نهم جای گرفته است. ناهید کیانی در رده هفتاد و پنجم قرار گرفت و یلدا ولی‌نژاد رده ۱۱۳ را به خود اختصاص داد.

در وزن ۶۷- کیلوگرم، کیمیا همتی رده چهل و چهارم را به نام خود ثبت کرده است؛ ملیکا میرحسینی در جایگاه پنجاه و ششم قرار گرفت.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم نیز زهرا پوراسماعیل در رده شصت و دوم قرار گرفته است. اکرم خدابنده دیگر نماینده این وزن در رده هفتاد و هفتم جای دارد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha