بسیج همگانی و اقدامات مشترک دولتی و مردمی مشکلات را حل خواهد کرد

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: مردم می‌دانند که دولت نیاز به استقرار کامل دارد تا برنامه‌هایش در جهت رفاه مردم و حل مشکلات به نتایج دلخواه برسد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران این حزب با تقدیر از فعالیت‌های دولت آیت‌الله سید ابراهیم رییسی و حضور مردمی وی در استان‌ها اظهار امیدواری کرد، موضوع آب در دو استان خوزستان و سیستان و بلوچستان و نیز مشکل ریزگردها حل شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: حل این مشکلات نیاز به بسیج همگانی در سایه تدابیر دولت و اقدامات مشترک دولتی-مردمی دارد.

بادامچیان تصریح کرد: بعضی از اصلاح‌طلبان و جریان‌های مشکوک، برنامه مطالبه‌خواهی را بهانه‌ای برای تهاجمات علیه دولت کرده‌اند که این خطای جدید آنهاست.

وی اضافه کرد: بهتر است اینها به رای اکثریت مردم احترام بگذارند و از اشتباهات گذشته عذرخواهی کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: اگر دولت منتخب، مردم را یاری نمی‌کنند حداقل مقابل رای مردم نایستند.

بادامچیان در ادامه از همت دولت در تامین واکسن و گسترش واکسیناسیون عمومی تقدیر کرد و از مردم خواست با رعایت جدی شیوه نامه‌های بهداشتی به رفع بلیه کرونا کمک کنند.

وی همچنین از دولت خواست با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، برای کسری بودجه و مشکلات ناشی از آن و فاصله گرفتن از روش غلط بودجه‌نویسی، با استفاده از نظرات کارشناسان و نمایندگان مجلس، اقدامی جدی و سریع را در دستور کار قرار دهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: کارگروه بودجه در حزب موتلفه اسلامی آمادگی دارد در این زمینه نظرات کارشناسی خود را ارائه دهد.

بادامچیان ادامه داد: در بازنگری در بودجه مشخص خواهد شد هزینه‌های بی‌منطق کدامند و صرفه‌جویی‌ها چگونه باید باشد و نیز درآمدهایی که به خزانه واریز نمی‌شوند کدامند و چگونه باید واریز شوند.

وی تاکید کرد: داشتن بودجه صحیح و برنامه‌ای برای انضباط مالی دولت یک امر حیاتی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: دولت می‌تواند برخی اقدامات ضربتی را برای رضایت مردم انجام دهد که یکی از مواردی که باعث نارضایتی مردم شده و مشکلات متعددی پدید آورده قانون چک است که با شیوه فعلی هم در مبادلات اقتصادی مشکلاتی ایجاد کرده، هم مسوولان بانکی را گرفتار کرده و هم مراجعین به شدت ناراضی هستند.

بادامچیان گفت: می‌شود این قانون را فعلا متوقف کرد تا مجلس ضمن رسیدگی به مشکلات پدیدآمده در آن بازنگری کند.

وی همچنین درباره مذاکرات وین اظهار کرد: مذاکرات باید به نتیجه برسد اما مذاکره برای مذاکره، جز اتلاف وقت نتیجه‌ای ندارد، ایران هم نیازی به مذاکره برای مذاکره ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: اگر آمریکایی‌ها تحریم‌ها را لغو کردند و ایران با راستی‌آزمایی توانست اطمینان یابد که آمریکا در پی اجرای قوانین بین‌الملل در روابط صحیح دو کشور آمادگی اقدام دارد می‌توان مذاکره کرد.

بادامچیان تصریح کرد: آمریکا در بحران همه جانبه قرار دارد و ایستادگی منطقی ایران است که منافع و مصالح ملی کشور را تامین می‌کند.

وی گفت: مشکل عمده دولت قبلی احساس ضعف در برابر آمریکایی‌ها بود که معلوم شد خطای بزرگ آنها بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات افغانستان اظهار کرد: خواست نظام و ملت و مقام معظم رهبری و دولت ایران، آرامش، رفاه و امنیت کشور برادر و همسایه است که با خروج نیروهای بیگانه زمینه مساعد می‌شود.

بادامچیان افزود: البته حاکمان فعلی برخلاف اظهارات اولیه، دچار اشتباهات استراتژیک شده‌اند.

وی ادامه داد: نبرد در پنجشیر خطای فاحشی است که ولو آن را با زور تسخیر کنند، درگیری و مقاومت مخفی را تشدید می‌کند و مخالفان دیگر را هم علیه حاکمان فعلی با هم متحد می‌کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: حاکمان فعلی باید بدانند که باید همه مردم را در حکومت خود شریک کنند والا تجربه‌های مکرر ثابت کرده که هیچ دولتی با زور و سرکوب نتوانسته و نمی‌تواند بر مردم شجاع افغانستان حکومت کند.

بادامچیان در بخش دیگری از این گفت وگو، پیروزی‌های ورزشکاران در پارالمپیک را از طرف خود و حزب موتلفه اسلامی به آنها، رهبر معظم انقلاب و همه ورزشکاران تبریک گفت و از وزیر ورزش و جوانان خواست از همت بلند ورزشکاران، پیشکسوتان و تجربه آموخته‌ها در اعتلای ورزش یاری گیرد.

وی با تقدیر از توجه وزیر ورزش و جوانان به ورزش پهلوانی و زورخانه ای، اظهار امیدواری کرد که ورزش‌های بومی ایران رونقی دوباره بیابند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با تبریک انتخاب شهردار تهران، برای وی و شورای شهر تهران در دوره جدید آرزوی موفقیت کرد.

بادامچیان همچنین انتصاب شایسته سرکار خانم خزعلی را در معاونت امور زنان و خانواده به دولت و بانوان کشور تبریک گفت.

وی، رحلت آیت الله العظمی حکیم را به روحانیت معظم ایران و عراق و خانواده شهید پرور حکیم تسلیت گفت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با تسلیت در گذشت سرلشگر فیروزآبادی و تجلیل از خدمات ارزشمند و طولانی او، برای آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی مسالت کرد.

وی همچنین با گرامیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور ۵۷ برای آنان طلب علو درجات کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha