واکنش بنت به فرار اسرای فلسطینی از امنیتی‌ترین زندان اسرائیلی

تهران-ایرنا- نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به حادثه فرار اسرای فلسطینی از زندان «جلبوع» که از یکی از امنیتی‌ترین زندان رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود، واکنش نشان داد و آن را «خطرناک» توصیف کرد.

به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی العربی، «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی فرار شش نفر از فلسطینیان از زندان اسرائیلی «جلبوع» را «خطرناک» خواند و خواستار تحرک همه نهادهای امنیتی اسرائیل شد.

شش اسیر فلسطینی از طریق حفر تونل موفق به فرار از یکی از امنیتی‌ترین زندان‌های رژیم صهیونیستی شدند. این شش اسیر فلسطینی از طریق تونلی که در سلول خود حفر کرده بودند، توانستند از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی فرار کنند.

منابع عبری‌زبان اعلام کردند که این ۶ اسیر به حبس‌های طولانی‌مدت محکوم بودند و سال‌هاست که در بند اسارت هستند. به گفته منابع عبری زبان، اسرای فلسطینی از ماه‌ها قبل حفر این تونل را آغاز کرده بودند.

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که ۵ نفر از این اسرای فلسطین، عضو جنبش جهاد اسلامی و یک نفر دیگر عضو جنبش فتح هستند

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی هم به فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان صهیونیستی جلبوع واکنش نشان دادند.

جنبش جهاد اسلامی تاکید کرده که عملیات فرار اسرای فلسطینی از زندان، یک عملیات قرمانانه است که ضربه‌ای بزرگ به نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی و سیلی محکمی به ارتش و کل نظام رژیم اشغالگر است.

این جنبش اعلام کرد که همزمان شدن این عملیات دلاورانه با ضربه محکمی که دشمن صهیونیستی در مرز غزه دریافت کرد، شکست و ناتوانی این رژیم را بیش از پیش نشان می‌دهد.

در همین راستا، "فوزی برهوم" سخنگوی حماس نیز تاکید کرد که آزادی (فرار) ۶ نفر از اسرا به رغم تمامی موانع امنیتی، اقدامی شجاعانه و قهرمانه است.

برهوم این عملیات را پیروزی بزرگی برای عزم و اراده اسرای قهرمان فلسطینی دانست و گفت این پیروزی چالشی حقیقی فراروی نهادهای امنیتی اسرائیلی قرار داد که خود را شکست‌ناپذیر می‌دانستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha