رئیس راهداری: روستای شرکان پاوه از بن بست خارج می‌شود

کرمانشاه - ایرنا- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه گفت: با اتصال جاده روستای شرکان به جاده نوسود – نودشه، این روستا از بن بست خارج می‌شود.

«ابراهیم شهریاری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به ثبت جهانی اورامانات و وجود روستای تاریخی در این منطقه عملیات احداث راه روستای جدید شرکان آغاز شده و بزودی این راه روستایی به جاده نوسود - نودشه متصل می شود.

وی ادامه داد: روستای شرکان از روستاهای گردشگر پذیر شهرستان پاوه است و با اجرای این پروژه، شاهد رونق اقتصادی در این روستا خواهیم بود.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه اظهار داشت: در حال حاضر روستای شرکان از سمت جاده نودشه دارای راه روستایی آسفالته به طول پنج کیلومتر است و جاده قدیمی روستا از سمت نوسود به طول ۱۰ کیلومتر در سنوات قبل احداث شده که حدود پنج کیلومتر تا روستای نروی آسفالت است و پنج کیلومتر باقیمانده بصورت خاکی است.

شهریاری اضافه کرد: راه جدید دسترسی به روستای شرکان ۷۰۰ متر است که یک دستگاه پل باکسی با دهانه چهار متر و عرض هشت متر نیز ایجاد خواهد شد.

وی حجم عملیات خاکبرداری را ۱۵ هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: در حال حاضر سه دستگاه بلدوزر، بیل مکانیکی پیکوردار و لودر، چهار دستگاه کامیون و هشت نفر از نیروهای این شهرستان در حال اجرای این پروژه هستند و این عملیات بصورت امانی انجام خواهد شد.

وی از همراهی های مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه و پیگیری های نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در اجرای این پروژه قدردانی کرد.

روستای شرکان با ۲۵۰ نفر جمعیت در ۵۶ کیلومتری شمال غربی شهر پاوه قرار دارد.

شهرستان مرزی پاوه با حدود ۶۰هزار نفر جمعیت در ۱۲۰کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha