اصناف متخلف لرستان بیش از ۳۷میلیارد تومان جریمه شدند

خرم‌آباد - ایرنا - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: واحدهای صنفی متخلف این استان طی پنج ماه نخست امسال ۳۷ میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان جریمه و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا ، "یوسف مرادی"  روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این مدت پنج هزار و ۹۹۴ فقره بازرسی از اصناف لرستان انجام و منجر به تشکیل ۲ هزار و ۶۶۴ پرونده تخلفاتی شده است.

وی اظهار داشت: بیشترین بازرسی با سه هزار و ۷۶۵ مورد از خرده فروشی ها و پس از آن واحدهای خدماتی، صنفی، صنعتی و عمده فروشان بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین بیشترین تخلفات این واحدها به ترتیب شامل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی بابیش از ۷۰۰ مورد، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، گرانفروشی، عرضه خارج از شبکه، ۱۵۱ مورد نداشتن پروانه کسب، تقلب، کم فروشی و نگهداری کالای قاچاق می شود.

معاون نظارت وبازرسی صمت لرستان اضافه کرد: مردادماه امسال یکهزار و ۶۳ بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام و منجر به تشکیل ۴۴۵ فقره پرونده تخلفاتی شد.

مرادی گفت: ارزشی ریالی این پرونده ها هفت میلیارد و ۸۸۱ تومان بوده است و واحدهای متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از قبیل کم فروشی، گرانفروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه، رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و عدم ارائه فاکتور مراتب را با شماره ۱۲۴ درمیان بگذارند.

بیش از ۵۳ هزار واحد صنفی در لرستان فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha