۳۱ واحد تولیدی راکد استان مرکزی امسال به چرخه تولید بازگشتند

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۳۱ واحد صنعتی راکد و تعطیل این استان از ابتدای امسال تاکنون به چرخه تولید بازگشتند.

«سعید جعفری کرهرودی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: واحدهای تولیدی مذکور سالیان گذشته به دلیل مشکلاتی نظیر فرسودگی ماشین آلات، نبود مواد اولیه، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردشگری از چرخه تولید کنار رفته بودند.

وی ادامه داد: با شناسایی این واحدها و عارضه‌یابی مشکلات آنها توسط نهادهای مسئول، شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت حمایت‌های لازم در این خصوص انجام و این واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگشتند و دست کم بیش از ۵۵۰ فرصت شغلی در استان مرکزی احیا شد. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت:  کمک به تامین مواد اولیه و تامین سرمایه در گردش با ارایه تسهیلات بانکی و جذب سرمایه گذاران جدید و حل اختلافات مدیریتی از جمله فعالیت هایی بوده که موجب بازگشت این واحدها به چرخه تولید شده است.

جعفری کرهرودی با بیان اینکه سال گذشته نیز ۱۵۹ واحد صنعتی راکد و تعطیل استان مرکزی به چرخه تولیدی بازگشتند، بیان کرد: هم‌اکنون نیز ۱۸۳ واحد تولیدی تعطیل در این استان شناسایی و مقدمات بازگرداندن آنها به چرخه تولید فراهم شده است. 

وی یادآوری کرد: بانک ها، دستگاه‌های خدمات رسان، اداره کل امور مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی و دادگستری استان نقش مهمی در احیای واحدهای تعطیل و راکد استان داشتند.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha