۱۵ شهریور ۱۴۰۰، ۸:۴۵
کد خبرنگار: 3140
کد خبر: 84461209
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ تعاونی در سقز فعال است

۱۵ شهریور ۱۴۰۰، ۸:۴۵
کد خبر: 84461209
۸۰ تعاونی در سقز فعال است

سنندج - ایرنا - سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سقز گفت: ۸۰ تعاونی در این شهرستان فعالیت می‌کنند و ۲۳ تعاونی جدید هم در دست اجرا است.

یحیی بهاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت هفته تعاون، اظهار داشت: حرکت بر اساس قانونمداری و نظام‌مند شدن تعاونی ها، باعث می شود تا تعاونی و اعضا زودتر به اهداف خود برسند.

وی اضافه کرد: جزئی نگری، توجه صرف به منافع افراد، عدم نظارت کافی و عدم ورود به عرصه اقتصادی و سرمایه گذاری از مشکلات تعاونی هاست بنابراین باید این مشکلات بر سر راه تعاونی ها برداشته شود.

وی با تبریک انتصاب دکتر عبدالملکی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اضافه کرد: باید از حضور ایشان برای توسعه و تقویت تعاونی‌های استان به ویژه سقز در راستای کارآفرینی، اخذ تخفیف های مالیاتی یا معافیت های مالیاتی و افزایش سهم تسهیلات اشتغالی به تعاونی‌ها بهره گرفت.

بهاری با اشاره به اینکه ۸۰ تعاونی در این شهرستان فعال و ۲۳ تعاونی جدید هم در دست اجراست، بر ضرورت فعال سازی تعاونی های غیرفعال، حمایت بانک توسعه تعاون از تعاونی ها، ضرورت برگزاری مجامع به صورت آنلاین در شرایط کرونایی و توجه به مراکز مشاوره کاریابی تاکید کرد.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سقز یادآور شد: تعاونگران به لحاظ پایبندی به ارزش‌ها و اصول تعاون و مسوولیت‌های ناشی از آن، از شایستگی لازم برای بسط گفتمان اقتصادی عدالت خواهانه و پیشگامی در مسیر تحقق اهداف توسعه پایدار برخوردار هستند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha