انتشار فراخوان مقالات سی‌وپنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

تهران- ایرنا- فراخوان مقالات سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع «اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در فراخوان سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آمده است: استادان، دانشجویان و فرهیختگان می توانند در هشت محور و موضوعات مشخص شده، مقالات خود را ارسال کنند.

هشت محور و موضوع کنفرانس جنگ و صلح عادلانه، اخوت اسلامی و مبارزه با تروریسم، آزاد اندیشی دینی، پذیرش اجتهاد مذهبی و مقابله با تکفیری و افراطی گری، همدلی و همدردی اسلامی و پرهیز از تنش ها و منازعات، احترام متقابل بین مذاهب اسلامی، رعایت ادب اختلاف و پرهیز از مشاجره، حرمت شکنی و توهین، تبیین امت واحده و اتحادیه کشورهای اسلامی، فلسطین و مقاومت اسلامی و بزرگداشت آیت الله محمدعلی تسخیری است.

هدف از برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، ایجاد اتحاد و همبستگی در بین مسلمانان، همفکری علماء و دانشمندان جهت تقریب دیدگاه‌های علمی و فرهنگی آنان و نیز بررسی و ارائه راهکارهای عملی جهت دستیابی به وحدت اسلامی و تشکیل امت واحده در جهان اسلام و حل مسائل و مشکلات مسلمانان و ارائه راه‌ کارهای مناسب در این خصوص است.

سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ۲۷ مهر الی ۲ آبان سال جاری هم‌زمان با هفته وحدت برگزار می‌شود.

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از هشتم آبان سال ۹۹ مصادف با ۱۲ ربیع الاول به صورت مجازی آغاز به کار کرد و بیش از ۱۶۷ شخصیت برجسته جهان اسلام از ۴۷ کشور و همچنین ۱۲۰ سخنران داخلی به صورت وبیناری پیرامون موضوع های کنفرانس به ویژه همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا با رویکرد کرونا سخنرانی کردند.

اندیشمندان،نخبگان و موثرین دنیای اسلام سال گذشته در حالی هفته وحدت را در شرایط کرونایی برگزار کردند که برخی شخصیت‌های موثر در تقریب و وحدت اسلامی از جمله مرحوم آیت‌الله محمدعلی تسخیری به عنوان نماد علمی و اندیشه‌ای در تقریب مذاهب اسلامی و سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نمونه و الگوی مجاهدت و ایثار در راه تقویت تقریب، همگرایی و وحدت امت اسلامی و سه اندیشمند حوزه تقریب و دلداده وحدت امت اسلامی حسین شیخ الاسلام، آیت الله سید هادی خسروشاهی و خانم طوبی کرمانی از دنیای فانی رخت بر بسته بودند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha