قلیچی: رعد پدافند لیگ برتری شود برای روی سکو رفتن تیم می‌بندیم

تهران- ایرنا- سرپرست تیم تنیس رعد پدافند هوایی ارتش، گفت: ما تا همینجا هم نمایش خیلی خوبی را در سال اول حضورمان داشتیم و باشگاه‌های دیگر روی ما حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند؛ با این حال اگر بتوانیم لیگ برتری شویم حتما برای سال بعد تیمی می‌بندیم که مدعی رفتن به روی سکو باشد.

به گزارش ایرنا، رضا قلیچی، سرپرست تیم تنیس باشگاه رعد پدافند هوایی ارتش درباره برگزاری لیگ تنیس اظهار داشت: بعد از حدود هشت سال که مسابقات لیگ برتر تنیس وجود نداشت و رقابت‌ها در قالب لیگ دسته یک و دسته ۲ به انجام می‌رسید؛ فدراسیون تنیس تصمیم گرفت تا دوباره این سطح را در مسابقات به وجود بیاورد و لیگ امسال هم به همین دلیل برگزار می‌شود. 

وی در ادامه افزود: این اولین حضور باشگاه رعد پدافند در لیگ تنیس است. مدیریت باشگاه، سرهنگ محمد صانعی، با توجه به سرباز شدن عده‌ای از ورزشکاران که در رشته تنیس استعداد خوبی دارند مجاب شد تا در تنیس تیمداری کنیم. همانطور که می‌دانید ما در چندین رشته لیگ برتری و لیگ یکی فعالیت داریم و در همه این رشته‌ها سعی می‌کنیم بهترین رتبه را داشته باشیم و استعدادهای ورزشی کشورمان را حمایت کنیم.

سرپرست تیم تنیس رعد پدافند درباره نحوه برگزاری مسابقات و عملکرد تیم تنیس این ارگان خاطرنشان کرد: دور اول مسابقات که با حضور ۴۸ تیم بود در هشت گروه ۶ تیمی برگزار شد و ۲ تیم برتر هر گروه به دور دوم راه پیدا کردند. این ۱۶ تیم در چهار گروه تقسیم بندی شده‌اند و دوباره شاهد صعود ۲ تیم از هر یک از گروه‌ها خواهیم بود. هشت تیم راه پیدا کرده به دور سوم جواز حضور در لیگ برتر سال بعد را به دست خواهند آورد. ۱۶ تیم راهی لیگ یک می‌شوند و ۲۴ تیم باقی‌مانده در لیگ دسته دوم فعالیت خواهند داشت. همچنین باید این را هم اضافه کنم که مسابقات امسال با تعیین تیم‌ قهرمان به پایان می‌رسد. هشت تیم راه پیدا کرده به دور سوم دوباره به ۲ گروه چهار تیمی تقسیم می‌شوند و ۲ تیم برتر هر گروه در دور نیمه‌نهایی به صورت ضربدری پیکار خواهند داشت تا در نهایت فینالیست‌ها مشخص شوند.

وی همچنین گفت: ما در دور نخست عملکرد خیلی خوبی داشتیم. هر پنج مسابقه را مقابل تیم‌های آکادمی تنیس مهذب‌نیا، آکادمی تنیس آریانا البرز، هیات تنیس قم، هیات تنیس زنجان و راد سیرجان بردیم و به جز یک مسابقه که با نتیجه ۲ بر یک به پایان رساندیم در الباقی دیدارها با نتیجه سه بر صفر از سد حریف گذشتیم تا با اقتدار به دور دوم صعود کنیم و فعلا حضورمان در لیگ یک فصل بعد را مسجل کنیم.

قلیچی همچنین بیان داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا مسابقات به صورت متمرکز در دهکده ورزشی چهارباغ البرز برگزار می‌شود و به خاطر وضعیت اسکان تیم‌های شهرستانی، بدون استراحت مراحل یکی پس از دیگری به انجام می‌رسد. همین مساله کمی بازیکنان را خسته کرده اما چاره‌ای نیست. ما زمین خودمان را در باشگاه رعد پدافند داریم و فصل بعد در صورت لیگ برتری شدن می‌توانیم از امتیاز میزبانی بهره ببریم.

وی درباره بازیکنان تیم رعد پدافند تصریح کرد: محسن طاهری به عنوان کاپیتان در تیم ما فعالیت دارد. علی طاهری، مجتبی صدری و امیر محمد اولیایی نیز دیگر نفرات تیم ما را تشکیل می‌دهند. تیم خوب و جوان و باانگیزه‌ای داریم و فعلا همگی نمایش قابل قبولی داشته‌اند. 

قلیچی در پایان گفت: به عنوان صحبت پایانی جا دارد دهم شهریورماه، سالروز شکل‌گیری  نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را خدمت نیروهای این مجموعه، کارکنان و همچنین خانواده‌ها تبریک عرض کنم. در این روز همچنین باشگاه رعد پدافند هوایی ارتش نیز شروع به فعالیت کرد و جا دارد به همه عزیزانی که در این سال‌ها برای باشگاه رعد پدافند در رشته‌های مختلف تلاش کرده‌اند و به موفقیت رسیده‌اند تبریک عرض کنم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha