۱۵ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۷:۲۷
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84461019
۰ نفر

برچسب‌ها

چشم‌انداز روشن والیبال خراسان رضوی در عرصه ملی

مشهد-ایرنا- تیمهای والیبال خراسان رضوی با حضور در لیگهای برتر و دسته یک کشوری طی سال جاری، رکودهای قبلی استان را شکستند و به ۱۰ تیم رسیدند که این حضور پرتعداد می تواند سرآغاز موفقیتهای استان در عرصه های ملی والیبال باشد.

خراسان رضوی که در سالهای گذشته جایگاه قابل ذکری در والیبال ملی نداشته مدتی است به دنبال سهم قابل قبول و متناسب با مطالبه هواداران پرشور والیبال استان در میادین ملی است و تیم های بانوان در این عرصه افتخارات خوبی کسب کرده اند.

رییس هیات والیبال خراسان رضوی در این خصوص گفت: بر اساس اعلام فدراسیون والیبال و فراخوان ثبت نام تیم‌های والیبال برای شرکت در لیگ‌های برتر و دسته یک زنان و مردان  کشور در سال پیش رو، تاکنون ۱۰ تیم از خراسان رضوی آمادگی خود را به این هیات اعلام کرده اند.

جبار قوچان نژاد افزود: باشگاه فرهنگی ورزشی اشتاد سازه مشهد با ۲ تیم والیبال درلیگ دسته یک مردان کشور و لیگ برتر زنان کشور حضور دارد.

وی به حضور چشمگیر بانوان در لیگ های والیبال کشور اشاره کرد و ادامه داد: همچنین باشگاه والیبال مدرن پیشرفته در لیگ برتر بانوان و باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس مشهد، تیم والیبال نماینده شهرستان درگز و باشگاه والیبال ملورین مشهد در لیگ دسته یک بانوان کشور حضور خواهند داشت.

رییس هیات والیبال خراسان رضوی گفت: به تازگی نیز چهار تیم "لوتوس شهد مهرسا" ،"آریا نگار مشهد"، تیم هیات والیبال نیشابور و باشگاه "استعداد پویا" مشهد درخواست حضور در لیگ دسته یک والیبال مردان و زنان داده‌اند.

قوچان نژاد که معاونت امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی را نیز بر عهده دارد افزود: فعالیت کمیته اقتصادی هیات والیبال استان و ارائه مشاور برای جذب و استفاده از حامیان مالی و همچنین رقابت و انگیزه بانوان برای حضور در عرصه های ملی والیبال از عوامل اصلی رشد تیم های خراسان رضوی در لیگ های کشوری والیبال است.

حضور پرشور ۶ تیم بانوان در عرصه ملی

نایب رییس هیات والیبال خراسان رضوی نیز گفت:در حال حاضر ۶ تیم از ۱۰ تیم استان که برای حضور در لیگ های برتر و دسته یک اعلام آمادگی کرده اند تیمهای بانوان هستند.

مهری جانداری افزود: والیبال، ورزش نخست بانوان است همچنان که فوتبال بیشترین محبوبیت را میان مردان دارد و همین مساله علت اصلی اقبال فراوان بانوان در استان برای حضور در عرصه های ملی این ورزش مفرح است.

وی ادامه داد: بانوان خراسان رضوی با تیم "اشتادسازه" و "مدرن پیشرفته" در لیگ برتر حضور خواهند داشت اما واقعیت این است که در عمل تیمهای دسته یک از حامیان مالی برخوردار نیستند و مربیان کارآزموده و بازیکنان، به واسطه علاقه و انگیزه بالا برای حضور در عرصه های مهم ورزشی حتی با هزینه خود و خانواده هایشان تیم تشکیل داده اند.

نایب رییس هیات والیبال خراسان رضوی گفت: در صورت برگزاری متمرکز بازیها به ویژه در لیگ برتر، زمینه بهتری برای مشارک تیمها ایجاد خواهد شد چرا که برگزاری بازیها به صورت رفت و برگشتی و تحمیل هزینه های سفر، برخی از تیمهای بانوان استان که از قدرت و حامی مالی برخوردار نیستند را از گردونه حضور در رقابتها حذف می‌کند.

جانداری با بیان این که بانوان، ۴۵ درصد والیبالیستهای حرفه ای و آماتور خراسان رضوی را تشکیل می دهند افزود: در حال حاضر توجه و کمک هیات والیبال به بخش مردان و زنان یکسان است و همین موضوع یکی از دلایل رشد تیمهای بانوان استان در لیگ های کشوری است.

وی اضافه کرد: با حمایتهای صورت گرفته و انگیزه بالای بانوان ورزشکار استان بهترین نتایج والیبال خراسان رضوی در بخش بانوان، سال قبل حاصل شد که طی آن تیمهای استان جایگاه نخست و سوم لیگ دسته یک والیبال زنان را به خود اختصاص دادند و امسال این تیمها وارد لیگ برتر والیبال کشور شده‌اند.

تحرک والیبال خراسان رضوی در سایر رشته‌های والیبالی

تحرک در دیگر کمیته های فرعی والیبال خراسان رضوی نیز طی ۲ سال گذشته کاملا مشهود است. سرپرست کمیته والیبال ساحلی خراسان رضوی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این استان پارسال برای هر پنج رده سنی در بخش زنان و مردان تیم به مسابقات اعزام و بهترین نتایج سالهای اخیر را کسب کرد و اکنون تیم های استان می توانند برای حضور در رقابتهای قهرمانی کشور با وجود زیرساخت های جدید والیبال ساحلی به تمرین بپردازند.

وحید زنده روحیان افزود: اخیرا با راه اندازی مجموعه والیبال ساحلی رود پارک، ۲ زمین والیبال ساحلی استاندارد با سکوی تماشاگران و تاسیسات جانبی در اختیار ورزشکارن این رشته قرار گرفت که موجب رونق و رشد بیشتر والیبال ساحلی استان شد.

وی ادامه داد: پیشتر، تنها مجموعه والیبال ساحلی استان با قدمت نزدیک به ۱۰ سال تا حدودی از استانداردهای لازم برای این رشته ورزشی برخوردار بود اما اکنون در این محل جدید، ظرفیت تازه برای تمرین والیبالیست های ساحلی استان فراهم شده است.

سرپرست کمیته والیبال ساحلی خراسان رضوی گفت: به واسطه موفقیتها و زیرساختهای والیبال ساحلی خراسان رضوی مقرر شده است در ۲ بخش زنان و مردان و تمام ۶ رده سنی، میزبانی مسابقات قهرمانی والیبال ساحلی کشور به مشهد داده شود که این مسابقات می تواند نقطه عطفی در والیبال خراسان رضوی باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha