نشست نمایندگان ویژه کشورهای همسایه افغانستان با حضور ایران

اسلام‌آباد - ایرنا - نشست مجازی نمایندگان ویژه شش کشور همسایه افغانستان از جمله نماینده ویژه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه به میزبانی پاکستان برگزار شد و آخرین تحولات افغانستان و همکاری‌های منطقه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «محمدصادق» نماینده ویژه این کشور در امور افغانستان میزبان نشست مجازی با حضور همتایان خود از ایران، چین، ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان بود.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در این دیدار مجازی در مورد آخرین وضعیت افغانستان تبادل نظر شد.

نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان ضمن خوشامدگویی به همتایان خود از ۵ کشورهمسایه، اهمیت تقویت رویکرد منطقه‌ای برای رسیدگی به چالش های مشترک و تحقق فرصت های جدید از افغانستان باثبات را مورد تاکید قرار داد.

نشست نمایندگان ویژه همسایگان افغانستان به میزبانی پاکستان باحضور ایران

وی افزود که یک افغانستان مرفه و صلح آمیز می تواند انگیزه ای برای یکپارچگی اقتصادی، روابط قوی بین ملت‌های منطقه، افزایش تجارت و ارتباطات منطقه‌ای ایجاد کند.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود: نمایندگان ویژه کشورهای همسایه افغانستان توافق کردند که به تماس و رایزنی‌های نزدیک در بحث افغانستان ادامه دهند.

«محمدصادق» نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: با همکاران خود از ایران، چین، ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان توافق و تاکید شد که صلح افغانستان برای امنیت، ثبات و رفاه تمام منطقه اجتناب ناپذیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha