فعالیت های ورزشی در ۲ شهرستان خراسان شمالی از سر گرفته شد

بجنورد- ایرنا- مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: با توجه به تغییر رنگ کرونایی مانه و سملقان و رازوجرگلان، فعالیت های ورزشی در این شهرستان ها از سر گرفته شد.

هادی جودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تغییر رنگبندی کرونایی برخی شهرستان ها در استان به جز رشته های پر برخورد همانند کشتی و جودو سایر رشته های های ورزشی امکان فعالیت در این ۲ شهرستان را دارند.

وی افزود: در این میان فعالیت در تمامی باشگاه ها و اماکن ورزشی دولتی، خصوصی و استخرها، سالن‌های سرپوشیده و روباز در شهرستان های قرمز استان ممنوع است.

جودی با اشاره به افزایش گروه های بازرسی به ۲۵ تیم، خاطرنشان کرد: تاکنون به ۱۵ باشگاه ورزشی در استان توسط بازرسان ورزشی تذکر کتبی داده شده است.

وی با اشاره به زیان های ۸۰ درصدی کرونا به ورزش استان، گفت: براساس آمارها، زیان های مالی کرونا در ورزش استان به حدی بوده است که ۴۰ باشگاه ورزشی بدنسازی، ژیمناستیک و آمادگی جسمانی استان در حدود یک سال گذشته ورشکسته شدند.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

براساس اعلام آخرین رنگبندی کرونایی شهرستان ها، هم اکنون شهرستان های بجنورد، اسفراین، شیروان، فاروج، گرمه، جاجرم در وضعیت قرمز و شهرستان های مانه و سملقان و  رازوجرگلان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha