تولیت آستان قدس رضوی: آیت‌الله حکیم از ستون‌های فقاهت حوزه نجف بود

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: آیت‌الله سیدمحمدسعید حکیم، به عنوان یکی از ستون‌های فقاهت در حوزه علمیه نجف، آثار و برکات گران‌سنگی از خود به یادگار گذاشت و عمر با برکت خود را در راستای ترویج مکتب اسلام ناب، آموزه‌های کلام‌الله مجید و ائمه معصومین (ع) صرف کرد.

حجت الاسلام احمد مروی روز یکشنبه در پیام خود به مناسبت درگذشت این عالم دینی، با ابراز تاثر و تالم از درگذشت آن عالم ربانی و فقیه عالیقدر افزود: مبارزات گسترده حضرت آیت الله سیدمحمدسعید الطباطبایی الحکیم در کنار سایر اعضای خاندان بزرگ حکیم در راستای حفظ استقلال و آزادی مردم عراق، بدون شک یکی از نقاط برجسته زندگی ایشان است که منجر به اسارت وی در دوران دیکتاتوری صدام شد و جلوه‌ای دیگر از پیشتازی علمای دین در احیای حرّیت و حقوق اساسی ملت‌های مسلمان را به منصه ظهور رساند.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: این جانب در جوار مضجع نورانی رضوی، ضمن عرض تسلیت به محضر حضرت ولی عصر (عج)، علمای بزرگوار عراق به ویژه حضرت آیت الله العظمی سیدعلی سیستانی، حوزه علمیه نجف و خاندان معظّم حکیم، علوّ درجات آن فقید سعید را از درگاه ایزد منّان مسألت می‌نمایم.

آیت الله سیدمحمدسعید حکیم از مراجع بزرگ نجف اشرف عصر روز دوازدهم شهریورماه جاری بر اثر ایست قلبی درگذشت. وی نوه مرجع بزرگ سیدمحسن حکیم و خواهرزاده شهید محمدباقر حکیم بود.

پیکر این عالم ربانی در مقبره آیت‌الله سیدمحسن حکیم، نزدیک حرم مطهر علوی در نجف اشرف به خاک سپرده شد.

در پی گذشت آیت الله حکیم، مقام معظم رهبری، رییس جمهوری، مراجع تقلید و برخی دیگر از مقامات کشور پیام های تسلیت جداگانه ای صادر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha