خیران نقش مهمی در تحکیم خانواده زندانیان جرائم غیرعمد دارند
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس- ایرنا - اقدام خداپسندانه نیکوکاران منجمله "حاج محمد شهرکی" که برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد در گنبدکاووس انجام می دهند به تحکیم خانواده و کاهش آسیب‌ها کمک می‌کند باید شمار آنان در جامعه افزایش یابد.

کارشناسان مسائل اجتماعی معتقدند که با آزادی هر زندانی بالاخص آنانکه به دلائل مختلف و غیرعمد پایشان به زندان باز شده، می‌توان علاوه بر تحکیم پیوند خانوادگی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی که بیشتر خانواده زندانی را تهدید می‌کند به بسط و گسترش فرهنگ با ارزش والای، آزادی زندانیان توسط نیکوکاران در جامعه کمک کرد.

نکته‌ای که حاج محمد شهرکی از نیکوکاران صاحب نام گنبدکاووس، استان گلستان و کشور به مزایای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد واقف است و هرسال و در مناسبت‌های مختلف تعداد قابل توجهی از آنها را شناسایی و زمینه آزادی شان را با جلب رضایت شاکیان فراهم می‌کند.

این نیکوکار گنبدی در تازه‌ترین اقدام خداپسندانه خود که به‌مناسبت ماه محرم، هفته دولت ( ۲ تا هشت شهریور) و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر انجام داد، امروز یکشنبه ۱۴ شهریور تعداد ۳۷ زندانی بدهکار و جرائم غیرعمد که حکم جلب آنها توسط محاکم قضایی صادر شده بود را با جلب رضایت شاکیان آزاد کرد تا به آغوش گرم خانواده خود بازگردند.

خیران نقش مهمی در تحکیم خانواده زندانیان جرائم غیرعمد دارند
محمد شهرکی رییس شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری گنبدکاووس

شهرکی که ریاست شعبه ۱۱ صلح وسازش دادگستری گنبدکاووس را از سال ۸۲ تا کنون برعهده دارد و حاضر به اعلام مبالغ پرداختی برای فراهم کردن آزادی زندانیان نیست، پیش از این در ایام ماه مبارک رمضان امسال زمینه آزادی ۲۲۰ زندانی و در هفته قوه قضاییه (اول تا هفتم تیرماه) نیز موجبات آزادی ۴۷ زندانی بدهکار و جرائم غیرعمد را فراهم کرده بود.

با فراهم شدن زمینه آزادی ۳۷ زندانی جدید که ۲ نفر آنها از بانوان و در زندان گرگان بسر می‌بردند، شمار زندانیانی که زمینه آزادی آنها توسط محمد شهرکی از سال ۸۲ تا کنون فراهم شده به عدد ۶ هزار و ۶۱۷ نفر رسید ضمن اینکه با اعتمادی که مردم و اولیای دم به وی دارند، او همچنین توانسته در این مدت زمینه رهایی از قصاص (چوبه دار) ۲۸ زندانی دیگر را هم فراهم و زندگی دوباره به آنها ببخشد.

شهرکی با اعتقاد به اینکه با زندانی شدن یک فرد که ناخواسته دچار اتفاق به جریمه مالی غیر عمد منجر می‌شود، علاوه بر فرد، اعضای خانواده‌ وی نیز دچار مشکل و آسیب خواهند شد از سایر نیکوکاران گنبدکاووس خواست برای کمک به حفظ بنیان خانواده از توان مالی خود برای آزادی زندانیان استفاده کنند.

گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha