اروپا تا ۲۱ سال دیگر به اهداف اقلیمی‌ خود دست نمی‌یابد

تهران – ایرنا – نتایج تازه ترین تحقیقات حاکی است که اروپا هدف مهم آب و هوایی خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا ۲۱ سال آینده را از دست می دهد، مگر آنکه  سرعت تمهیدات انتقال انرژی را افزایش دهد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مطالعات انجام شده از سوی بنیاد «اینل» و انجمن «آمبروستی» ایتالیا نشان داد که اروپا با سرعت کنونی تنها به هدف ۲۰۳۰میلادی در کاهش ۵۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای در سال ۲۰۵۱ دست می یابد.

بروکسل در ماه ژوئیه (تیر) از پیش نویس اقدامات بلندپروازانه ای رونمایی کرد تا اتحادیه اروپا را در مسیر تحقق هدف ۲۰۳۰ برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به میزان ۵۵ درصد از سطح سال ۱۹۹۰ قرار دهد.

در مطالعه اخیر عنوان شد که سرمایه گذاری حدود ۳.۶ تریلیون یورو (۴.۳ تریلیون دلار) در سراسر اتحادیه اروپا برای دستیابی به هدف سال ۲۰۳۰ لازم است که تاثیر بالقوه ای بر رشد اقتصادی اتحادیه اروپا به میزان بیش از ۸ تریلیون یورو دارد.

اما در عین حال هشدار داده شد که اتحادیه اروپا برای تحقق این هدف باید به تلاش های خود سرعت دهد.

«فرانسسکو استاراک» مدیر اجرایی بنیاد اینل گفت: ضروری است خودمان را به یک سیستم مدیریتی مجهز کنیم تا برای این چالش مناسب و کافی باشد و بتواند مقاصد را به اقدامات مشخص تبدیل کند.

وی تاکید کرد که با سرعت فعلی، اروپا فقط به هدف خود برای سال ۲۰۳۰ مبنی بر افزایش سهم انرژی تجدیدپذیر به ۴۰ درصد از مصرف نهایی در سال ۲۰۴۳ دست می یابد که این زمان، خیلی دیر است.

برای افزایش سرعت این روند، این مطالعه خواستار همکاری نزدیکتر بین کشورهای عضو در زمینه انتقال انرژی و اتخاذ رویکرد منطقه ای به منظور افزایش یکپارچگی بازار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha