پرداخت تسهیلات راه‌اندازی خط مونتاژ دانش بنیان‌ها در خارج کشور

تهران- ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ازپرداخت تسهیلات برای راه اندازی خط مونتاژ محصولات شرکت های دانش بنیان در خارج از کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد آنلاین یکشنبه صادراتی ایران و پاکستان که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور ۲۰ شرکت دانش بنیان و سرمایه گذاران و خریداران پاکستان برگزار شد، افزود: در حال حاضر ۶ هزار و ۲۶۳ شرکت دانش بنیان در کشور داریم که این شرکت ها در حوزه های مختلف فناوری محصولات و خدمات پیشرفته ای را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کنند.

وی بیان کرد: در طول چند سال گذشته تعداد قابل توجهی از شرکت ها به توانمندی خوبی دست پیدا کرده اند  و به بازارهای بین المللی  وارد شده اند و محصولات و خدمات خود را در کشورهای دیگر بازاریابی و به فروش می رسانند.

ملکی فر ادامه داد: صندوق نوآوری و شکوفایی طبق قانون دانش بنیان وظیفه حمایت از شرکت های دانش بنیان را دارد. آنهایی که به مرحله صادرات رسیده اند با ابزارهای تامین مالی، تسهیلات و سرمایه گذاری کمک خواهیم کرد.

وی گفت: شرکت هایی که به لحاظ صادراتی توانمند هستند، اما تاکنون نتوانسته اند وارد حوزه صادرات شوند یا هنوز جای کار دارند، با سرویس هایی عمدتا از جنس توانمندسازی و شبکه سازی کمک کنیم که بتوانند شبکه صادراتی خود را در خارج از کشور گسترش دهند و به مقاصد صادراتی خود و جمع شرکت های صادراتی بپیوندند.

ملکی فر افزود: امروز یکشنبه صادراتی شانزدهم با تمرکز در حوزه سلامت با پاکستان است که هدف آن توسعه مراودات تجاری شرکت های دانش بنیان با این کشور است.

وی درباره سرویس های ارایه شده صندوق به شرکت ها برای صادرات اظهار داشت: در بخش توانمند سازی صادراتی سه دسته خدمت از قبیل آموزش و مشاوره صادراتی وجود دارد که شرکت های دانش بنیان از یارانه آموزشی صندوق بهره مند می شوند.

ملکی فر خاطرنشان کرد: در حوزه شبکه صادارتی صندوق به شرکت های دانش بنیان یارانه و کمک بلاعوض برای حضور در نمایشگاه خارجی در قالب پاویون، حضور مستقل و نیز حضور در نمایشگاه دایمی خارجی می دهد.

وی یادآور شد: در بخش تامین مالی صادراتی نیز به صورت تسهیلات و سرمایه گذاری با نرخ هایی پایین تر از نرخ های معمول صندوق کمک می کنیم تا شرکت ها خدمات و محصولات خود را در کشورها به فروش برسانند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: تسهیلات جدیدی که شرکت ها شاید کمتر با آنها آشنا باشند، تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور است که صندق در این زمینه نیز برای توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان تسهیلاتی در نظر گرفته است.

ملکی فر  درباره دستاوردهای ۱۵ رویداد یکشنبه های صادراتی اظهار داشت: صندوق تاکنون به سراغ ۱۰ حوزه فناوری رفته است. شرکت ها در این رویدادها برای ورود به بازار و قوانین ۹ کشور و ۲ اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا آموزش داده شده اند.

وی ادامه داد: در این رویدادها بیش از ۱۲۷۹ کاربر آنلاین از شرکت های آنلاین و فناور و سایر بازیگران این اکوسیستم حضور داشته اند و حدود ۱۸۰ جلسه مذاکره اختصاصی بین شرکت های دانش بنیان با بازرگانان و خریداران بلاقوه محصولات دانش بنیان و خدمات برگزار شده است.

پرچم صادرات در شرایط کرونایی بر زمین نماند

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با بیان اینکه در شرایط کرونا که امکان سفر وجود ندارد تلاش کردیم پرچم صادرات و ملاقات و مذارات را زمین نگذاریم و با ابزارهایی که در اختیار داریم ادامه دهیم.

وی در خصوص حوزه استفاده از ابزارهای توانمندسازی صندوق گفت: در سال ۹۸ پاویونی از ۹ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه سلامت برپا شد. همچنین بهمن سال ۹۹ هیات تجاری متشکل از ۱۲ کشور در جزیره کیش با شرکت های دانش بنیان ملاقات کردند و تجار و بازرگانانی از پاکستان از شرکت ها بازدید کردند و بخش قابل توجهی از هزینه های آن را صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت کرد.

پرداخت ۷۰ درصد حمایت بلاعوض برای حضور در چهار نمایشگاه پاکستان  

وی با بیان اینکه در وبینار حوزه سلامت پاکستان در سال جاری حضور داشتیم، گفت: علاوه بر این ها چهار نمایشگاه صنعت و ماشین آلات، انرژی تجدید پذیر، خودرو و حمل و نقل پاکستان یک جا در آبان ماه سال جاری در شهر کراچی برگزار می شود و صندوق نوآوری از شرکت های علاقه مند برای حضور مستقل در این نمایشگاه ها حمایت می کند.

ملکی فر یادآور شد: صندوق ۷۰ درصد هزینه ها از قبیل اجازه، غرفه و ساخت را به صورت بلاعوض بعد از بازگشت از نمایشگاه پرداخت می کند.

وی اظهار داشت: فهرست نمایشگاه های پاکستان در اختیار شرکت ها قرار داده شده است و اگر نمایشگاهی در فهرست صندوق نباشد و شرکتی بخواهد در آن حضور یابد، باید اعلام کنند تا بعد از بررسی به فهرست نمایشگاه ها اضافه کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha