هوای همدان سه درجه گرمتر می‌شود

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که بیشینه دمای هوا در سطح مناطق مختلف استان از امروز و با توجه به کاهش میزان رطوبت، یک تا سه درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد.

«محمدحسن باقری شکیب» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برهمین اساس در ساعت های بعدازظهر سرعت وزش باد به صورت لحظه ای در برخی از مناطق استان همدان افزایش می یابد که احتمال بروز پددیه گرد و غبار نیز وجود دارد.

وی اظهار داشت: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد و غبار محلی پیش بینی می‌شود.

باقری شکیب عنوان کرد: پیش بینی می شود تا سه روز آینده دمای هوا در بیشتر نقاط استان همدان بین یک تا سه درجه سانتی گراد افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: فامنین با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت ۳۳ و هشت درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha