واکنش عمران‌خان به حمله انتحاری طالبان پاکستانی در کویته

اسلام‌آباد - ایرنا - «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان حمله انتحاری امروز گروه تروریستی "تحریک طالبان پاکستان" علیه نیروهای امنیتی در شهر «کویته» را محکوم کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از منابع رسمی پاکستان، عمران‌خان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که گروه طالبان پاکستانی موسوم به "تی‌تی‌پی" از خارج پشتیبانی می‌شود.

حمله انتحاری علیه نیروهای مرزبانی پاکستان درحالی صورت می‌گیرد که اندیشکده مطالعات درگیری و امنیتی این کشور در تازه‌ترین گزارش خود از تشدید ناگهانی حوادث تروریستی در پاکستان همزمان با بحران افغانستان و تسلط طالبان بر کابل خبر داد.

یک سخنگوی گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان با ارسال پیام به رسانه‌های این کشور مسؤولیت حمله انتحاری به نیروهای امنیتی در شهر کویته را برعهده گرفت.

ستاد مبارزه با تروریسم در بلوچستان پاکستان اعلام کرد: ۳ نفر از نیروهای سپاه مرزی در حمله انتحاری کشته و ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

"اظهر اکرام" معاون فرمانده پلیس ایالت بلوچستان پاکستان گفت: وضعیت برخی از زخمی‌های این حمله تروریستی وخیم است و احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.

هفدهم مردادماه امسال نیز انفجار بمب در خیابان "زرغون" شهر کویته جایی که ساختمان‌های مهم دولتی از جمله پارلمان و دادگاه عالی ایالت بلوچستان در آنجا واقع شده است، جان ۲ نیروی پلیس را گرفت و ۲۱ نفر از جمله ۶ نفر از نیروهای پلیس زخمی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha