سالانه ۷۲۰۰ پرونده در دادسرای کرمانشاه به سازش می‌رسد

کرمانشاه - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه سالانه حدود هفت هزار و ۲۰۰ پرونده در دادسرای کرمانشاه به سازش کشیده می‌شود، گفت: سازش یکی از کارآمدترین راه‌های حل و فصل اختلافات و خصومت‌ها بین طرفین دعوا در پرونده‌های قضایی است.

به گزارش ایرنا،  شهرام کرمی روز یکشنبه افزود: در گذشته سنت پسندیده ورود بزرگان برای حل و فصل دعاوی در جامعه وجود داشت که این سنت به مرور زمان کمرنگ شده که باید دوباره آن را زنده و به جایگاهش برسانیم.

دادستان کرمانشاه با تاکید بر بکارگیری بیشتر در حوزه اختلافات قضایی مردم، اعلام کرد: در این راستا از حدود چندسال پیش و در راستای اجرای سند طرح تحول قضایی مقوله سازش در پرونده ها مورد جدیت بیشتری واقع شده است.

وی تاکید کرد: بسیاری از پرونده هایی که اکنون به واسطه اختلافات مردم در دستگاه قضایی تشکیل شده، قابل سازش هستند و از ابتدا نیازی به کشانده شدن آنها به دستگاه قضایی نبوده است.

کرمی با بیان اینکه ماهانه بصورت میانگین ۳۵۰۰ پرونده به دادسرای کرمانشاه وارد می شود که بخش قابل توجهی از آن قابل سازش است،  گفت: براین اساس شعب سازش دادسرای کرمانشاه بصورت میانگین ماهانه تعداد ۶۰۰ مورد از این پرونده ها را به سازش ختم می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha