۱۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84460575
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر عراق به پاکستان می رود

اسلام‌آباد - ایرنا - «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر جمهوری عراق با دستورکار تحکیم روابط با پاکستان به ویژه گسترش همکاری‌های دفاعی و نظامی، تا روزهای آینده به اسلام‌آباد سفر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های پاکستانی روز یکشنبه به نقل از «احمد امجد علی» سفیر این کشور در عراق اعلام کردند که مصطفی الکاظمی تا روزهای آینده سفر رسمی به پاکستان خواهد داشت.

گفتنی است، وزیر امور خارجه پاکستان در جریان سفر رسمی خود به بغداد در اوایل خردادماه امسال دعوتنامه سفر به پاکستان از جانب عمران‌خان را تسلیم همتای عراقی وی کرد.

اواخر مردادماه امسال نیز «فوادحسین» وزیر امور خارجه عراق در جریان سفر به اسلام‌آباد با «عارف علوی» رییس جمهوری، «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه، ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان و برخی دیگر از مقام های این کشور دیدار کرد.

نخست وزیر عراق به پاکستان می رود

براساس این گزارش، سفیر پاکستان در عراق گفت: سفر آتی مصطفی الکاظمی به اسلام‌آباد با هدف تعمیق بیش از پیش روابط و همکاری‌های دو کشور انجام خواهد شد.

وی با مثبت خواندن اجلاس منطقه‌ای اخیر در بغداد به میزبانی دولت عراق افزود: نقش عراق در منطقه مهم است و نشست منطقه‌ای بغداد نیز یک گام مثبت در این مسیر قلمداد می‌شود.

امجد علی اظهار داشت: دو کشور درحال نهایی کردن چند قرارداد دفاعی-نظامی هستند که طی آن پاکستان نیازهای لجستیکی عراق و آموزش خلبانان این کشور را فراهم خواهد کرد.

رفت و آمد هیات‌های دیپلماتیک، نظامی دفاعی و امنیتی میان پاکستان و عراق طی سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته و از قرار گرفتن دو کشور بر مدار همکاری‌های سیاسی، دفاعی و نظامی حکایت دارد. سفر مصطفی الکاظمی به اسلام‌آباد نیز گام جدید دو کشور برای توسعه این مناسبات ارزیابی می‌شود.

انتظار می‌رود مسائل مربوط به سفرهای زائران پاکستانی به عراق و بهبود رفاه برای گردشگران مذهبی از پاکستان به مقصد اماکن مقدس در شهرهای مختلف عراق از سوی مقام‌های بلندپایه دو کشور مورد پیگیری قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha