قرآن کریم از کلیدواژه‌های نظام‌ امامت است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: قرآن کریم جزو کلیدواژه‌های نظام امامت است و موضوع بسیار مهمی است که برای تمامی مسلمانان به عنوان سرمایه محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در دیدار مدیرعامل بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: در قرآن ۲ نظام امامت و ولایت در همسایگی هم قرار دارند و دارای مشترکات زیادی هستند که گاهی تمایزات آن‌ها دیده نمی‌شود.

وی آغاز بنیان هدایت را اعتقاد به خدا دانست و افزود: ۱۰ آیه مرکزی سوره آل عمران، نظام امامت را به ما نشان می‌دهند و تاکید می‌کند که بنیان هدایت از اعتقاد به خدا آغاز می‌شود.

نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: سه عنصر ایمان، تقوا و تسلیم در برابر خداوند باعث می‌شود انسان در راه دینداری گام بردارد و تقوا به عقل دانایی و به اراده توانایی می‌دهد و اگر بتوانیم این مطلب را در دنیا مطرح کنیم اندیشمندان به دین روی می‌آورند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: نظام امامت اقشار و گروه‌های مختلفی از مردم را شامل می‌شود ولی در نظام ولایت این موضوع تفاوت دارد، چراکه اولیا انسان‌های پرورش‌یافته در سامانه خدایی «فَاللَّهُ هُوَ الْوَلِیُّ» هستند.

آیت‌الله عابدینی همچنین اضافه کرد: سه مورد در قرآن بسیار مورد تاکید قرار گرفته‌اند که شامل آیات الهی، سنت الهی و فطرت انسانی هستند و این موارد تبدیل ناپذیر و همواره ثابت هستند و ما باید مصادیق این موارد را دنبال کنیم.

وی تاکید کرد: در روایت داریم که حضور در مسجد جزو عمر انسان به حساب نمی‌آید، مانند شب قدر که خدای متعال نورانیت زمان را به زیبایی برای ما نشان می‌دهد و ما هنوز درکی از این معنا نداریم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha