۱۴ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۳
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84460456
۱ نفر

برچسب‌ها

هوای مشهد آلوده‌تر شد

مشهد- ایرنا- مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: کیفیت هوای مشهد در ۵.۵ ماه سپری شده از سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسیار آلوده‌تر و میزان وجود آلاینده‌ها در آن بیشتر شده است.

رضا اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس سنجش های صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون شهروندان مشهدی تنها ۶ روز هوای پاک تنفس کرده اند که این رقم در مدت مشابه پارسال ۳۳ روز بوده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین امسال شاخص هوای مشهد ۱۴۶ روز را با کیفیت قابل قبول ثبت کرد که این میزان نیز در مدت مشابه پارسال ۱۲۹ روز بود.
اسماعیلی اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون هوای مشهد ۱۶ روز هوای با کیفیت ناسالم برای گروه‌های حساس داشته و یک روز نیز در وضعیت هشدار برای همه گروه‌ها قرار داشته است.
مسوول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد ادامه داد: خشکسالی، افزایش گرد و غبار و پایداری هوا از دلایل اصلی افزایش آلایندگی‌ هوا در سال جاری بوده است به طوری که امروز - یکشنبه- نیز وزش باد همراه با گرد و غبار منجر به افزایش شدید غلظت ذرات معلق هوا در سطوح پایین اتمسفر شده و شاخص آلودگی را افزایش داده‌ است.
روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳۵۰ کیلومتر مربعی مشهد رفت و آمد دارند.
مشهد در مجموع ۷۲۳ کیلومتر گذرگاه محلی، خیابان و بزرگراه شامل ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۳۴ کیلومتر خیابان شریانی درجه یک، ۲۵۸ کیلومتر خیابان شریانی درجه ۲ و ۲۳۱ کیلومتر گذرگاه محلی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha