یک طلا و ۲ برنز کشتی‌گیران ساحلی در ایتالیا

تهران _ ایرنا _ نمایندگان کشورمان در رقابت‌های رنکینگ جهانی کشتی ساحلی که در کشور ایتالیا برگزار شد به یک مدال طلا و ۲ مدال برنز دست یافتند.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های بین‌المللی کشتی ساحلی (رنکینگ جهانی) روزهای ۱۲ و ۱۳ شهریورماه در شهر رُم ایتالیا برگزار شد و در پایان این مسابقات سهیل قلی‌پور در وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم کیلوگرم به مدال طلا و محمد زمانی و عبدالله شیخ اعظمی در اوزان ۷۰ و ۸۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تیم ایران در رنکینگ تیمی نیز بعنوان سوم رسید.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد زمانی در دور حذفی مقابل استیو مومیلا از ایتالیا با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست یافت و به مسابقات گروه A راه یافت. وی در این گروه در دور نخست با نتیجه ۲ بر یک از سد عنایت‌الله از پاکستان گذشت. زمانی در دور دوم مقابل نیکولاس باسکولیدیس از یونان با توجه به حاضر نشدن حریف به پیروزی دست یافت. وی صبح امروز شنبه و در دور سوم با نتیجه ۲ بر یک از سد لوان کلخاشویلی از گرجستان گذشت. با توجه به اینکه این مسابقات در ۴ گروه برگزار می‌شود زمانی به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله  مقابل ماحال نوروزاف از جمهوری آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر پیروز راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. زمانی در این مرحله  مقابل الکسی بوروتا از اوکراین با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار استفان کومان از رومانی را با نتیجه یک بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم عبدالله شیخ اعظمی در گروه B در دور اول با نتیجه ۳ بر صفر مقابل ماگومد عبدالکادیروف از کشور روسیه به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل واسیلی مینزالا از رومانی با نتیجه ۳ بر صفر به برتری دست یافت. شیخ اعظمی در دور سوم پابلو گارسیا از اسپانیا را با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه یک بر یک مقابل داویت خوتسیاشویلی از گرجستان مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. شیخ اعظمی در این دیدار با نتیجه یک بر صفر از سد ماگومد عبدالکادیروف از روسیه گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۰ کیلوگرم سینا عموپور در دور حذفی مقابل ابراهیم یوسوبوف از جمهوری آذربایجان با نتیجه یک بر صفر مغلوب و از راهیابی به مسابقات گروهی بازماند و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم سهیل قلی‌پور در دور حذفی با نتیجه ۳ بر صفر مقابل گئورگی ایوانوف از بلغارستان به برتری رسید و راهی مسابقات گروهی شد. وی در گروه A در دور نخست  با نتیجه ۳ بر صفر آچیلاس چریسیدیس از یونان را مغلوب کرد. قلی‌پور در مسابقات دور دوم با نتیجه ۳ بر یک هدایت کورت از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۳ بر صفر از سد اویان نظریانی از جمهوری آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. با توجه به اینکه این رقابت‌ها در ۳ گروه برگزار می‌شود، قلی‌پور در مرحله نیمه نهایی مجددا اویان نظریانی (بعنوان بهترین نفر دوم در سه گروه) از کشور جمهوری آذربایجان را با نتیجه یک بر صفر شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر صفر از سد ماموکا کوردزایا از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

طبق قانون مسابقات گروهی نفرات اول گروه یک با نفرات دوم گروه دو و نفرات اول گروه دو با نفرات دوم گروه یک در دیدار نیمه نهایی به مصاف هم می‌روند که نفرات برنده راهی دیدار فینال و نفرات بازنده نیز راهی دیدار رده‌بندی می‌شوند، اگر مسابقات در ۳ گروه برگزار شد نفرات اول هرگروه و بهترین نفر دوم از سه گروه (چهار کشتی‌گیر) مسابقات نیمه نهایی را برگزار می‌کنند و اگر مسابقات در چهار گروه برگزار شود، ۲ نفر برتر هر گروه به صورت ضربدری مسابقات یک چهارم نهایی و برنده آنها مسابقات نیمه نهایی را برگزار می‌کنند.

رده‌بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

۷۰ کیلوگرم: ۱- الکسی بوروتا (رومانی) ۲- لوان کلخساشویلی (گرجستان) ۳- محمد زمانی (ایران) ۴- استفان کومان (رومانی)
۸۰ کیلوگرم: ۱- واسیل میخایلوف (اوکراین) ۲- داویت خوتسیشویلی (گرجستان) ۳- عبداله شیخ اعظمی (ایران) ۴- ماگومد عبدالکادیروف (روسیه)
۹۰ کیلوگرم: ۱- محمد اینام (پاکستان) ۲- الکسی یاکووچوک (اوکراین) ۳- میهایل پالاقیا (رومانی) ۴- داتو مارساگیشویلی (گرجستان) ... ۱۰- سینا عموپور (ایران)
۹۰+ کیلوگرم: ۱- سهیل قلی پور (ایران) ۲- ماموکا کوردزایا (گرجستان) ۳- اویان نظریانی (آذربایجان) ۴- واسیلی کاراس (رومانی)

رده‌بندی تیمی: ۱- گرجستان ۶۰ امتیاز ۲- اوکراین ۵۹ امتیاز ۳- ایران ۵۵ امتیاز ۴- رومانی ۳۳ امتیاز ۵- آذربایجان ۲۸ امتیاز

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha