رقابت‌های جهانی کشتی ساحلی؛ قلی‌پور فینالیست شد

تهران- ایرنا- سهیل قلی‌پور در رقابت‌های رنکینگ جهانی کشتی ساحلی در وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم به فینال راه پیدا کرد. محمد زمانی و عبدالله شیخ اعظمی نمایندگان وزن‌های ۷۰ و ۸۰ کیلوگرم نیز به دیدار رده‌بندی رفتند.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های رنکینگ جهانی کشتی ساحلی از صبح دیروز (جمعه) در شهر رُم ایتالیا در حال برگزاری است.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان مسابقات مقدماتی  به شرح زیر است:

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد زمانی در دور حذفی مقابل استیو مومیلا از ایتالیا با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست یافت و به مسابقات گروه A راه یافت. وی در این گروه در دور نخست با نتیجه ۲ بر یک از عنایت الله از پاکستان را شکست داد. زمانی در دور دوم مقابل نیکولاس باسکولیدیس از یونان با توجه به حاضر نشدن حریف به پیروزی دست یافت. وی امروز (شنبه)  و در دور سوم با نتیجه ۲ بر یک از سد لوان کلخاشویلی از گرجستان گذشت. با توجه به اینکه این مسابقات در ۴ گروه برگزار می شود. زمانی به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله  مقابل ماحال نوروزاف از جمهوری آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه هایی شد. زمانی در این مرحله  مقابل الکسی بوروتا از اوکراین با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل استفان کومان از رومانی قرار می گیرد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی در گروه B در دور اول با نتیجه ۳ بر صفر مقابل ماگومد عبدالکادیروف از کشور روسیه به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل واسیلی مینزالا از رومانی با نتیجه ۳ بر صفر به برتری دست یافت. شیخ اعظمی در دور سوم پابلو گارسیا از اسپانیا را با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه یک بر یک مقابل داویت خوتسیاشویلی از گرجستان مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. شیخ اعظمی در این دیدار با ماگومد عبدالکادیروف کشتی می گیرد.

در وزن ۹۰ کیلوگرم سینا عموپور در دور حذفی مقابل ابراهیم یوسوبوف از جمهوری آذربایجان با نتیجه یک بر صفر مغلوب و از راه‌یابی به مسابقات گروهی بازماند و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم سهیل قلی‌پور در دور حذفی با نتیجه ۳ بر صفر مقابل گئورگی ایوانوف از بلغارستان به برتری رسید و راهی مسابقات گروهی شد. وی در گروه A در دور نخست  با نتیجه ۳ بر صفر آچیلاس چریسیدیس از یونان را مغلوب کرد. قلی پور عصر امروز در مسابقات دور دوم با نتیجه ۳ بر یک هدایت کورت از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۳ بر صفر از سد اویان نظریانی از جمهوری آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. با توجه به اینکه این رقابت‌ها در ۳ گروه برگزار می‌شود، قلی‌پور در مرحله نیمه نهایی مجددا اویان نظریانی بعنوان بهترین نفر دوم سه گروه از کشور جمهوری آذربایجان را با نتیجه یک بر صفر شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف ماموکا کوردزایا از گرجستان می‌رود.

طبق قانون مسابقات گروهی نفرات اول گروه یک با نفرات دوم گروه دو و نفرات اول گروه دو با نفرات دوم گروه یک در دیدار نیمه نهایی به مصاف هم می روند که نفرات برنده راهی دیدار فینال و نفرات بازنده نیز راهی دیدار رده‌بندی می شوند، اگر مسابقات در ۳ گروه برگزار شد نفرات اول هرگروه و بهترین نفر دوم از سه گروه (چهار کشتی‌گیر) مسابقات نیمه نهایی را برگزار می‌کنند. اگر مسابقات در چهار گروه برگزار شود، ۲ نفر برتر هر گروه به صورت ضربدری مسابقات یک چهارم نهایی و برنده آنها مسابقات نیمه نهایی را برگزار می‌کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha