دیدار مسولین آکادمی ورزش صربستان با دبیر کل کمیته ملی المپیک

تهران- ایرنا- مسوولین آکادمی ورزش بلگراد صربستان با حضور در کمیته ملی المپیک با کیکاوس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا، در ابتدای این نشست کیکاوس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به اعضای آکادمی ورزش بلگراد گفت: دو کشور ایران و صربستان مشترکات ورزشی بسیاری دارند و می‌توانند با توجه به ظرفینی که دارند همکاری خوبی در زمینه‌های آموزشی و علمی ورزشی داشته باشند. حتی طی دیداری که صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک با سفیر کشور صربستان در تهران داشت مقرر شد بزودی رییس کمیته ملی المپیک کشور شما به تهران سفر کنند و تفاهمنامه همکاری ورزشی بین دو طرف امضا شود.

وی در ادامه تصریح کرد: فدراسیون‌های ورزشی ایران با توجه به استقلالی که دارند می‌توانند با برگزاری اردوهای مشترک و حضور در تورنمنت‌های معتبر این کشور و تبادل مربی همکاری خوبی با شما داشته باشند بطوری که همین الان هم مربیان صربستانی در کشورمان فعالیت می کنند.

سعیدی خاطر نشان کرد: با توجه به بازدیدی که امکانات ورزش ایران در فدراسیون والیبال، قایقرانی و آکادمی ملی المپیک داشته‌اید می‌توانیم روند برگزاری دوره‌های آموزشی بین شما و فدراسیون ورزش دانشگاهی،دانشگاه شمال و دانشگاه شهید بهشتی را تسهیل نماییم و قطعا همکاری آکادمی ورزش بلگراد با سازمان ها و آکادمی‌های ورزشی ایران می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد ورزش دو کشور داشته باشد و ما برای همکاری در این زمینه آمادگی داریم.

دیدار مسولین آکادمی ورزش صربستان با دبیر کل کمیته ملی المپیک

در ادامه لئون لوکمان بنیانگذار آکادمی ورزش بلگراد ضمن تشکر از برگزاری این نشست ابراز داشت:با توجه به بازدیدی که از امکانات و فدراسیون‌های شما در این دو روز داشتم به خوبی با ظرفیت‌ها و نیازهای شما آشنا شدم و می‌توانیم با  بهره برداری از ظرفیت و توانمندی‌های طرفین همکاری خوبی با یکدیگر داشته باشیم. به خصوص که بسیاری از قهرمانان ورزشی صربستان از دل همین آکادمی برخاسته‌اند.

در ادامه سینیشا یاسنیچ رییس آکادمی ورزش بلگراد و نائب رییس فدراسیون تکواندو این کشور ضمن معرفی هیات همراه خود گفت:آکادمی ورزش بلگرد در این ۲۵ سال ۷۲۰۰ دانشجو و ۲۱۰۰ فارغ التصیل ورزشی داشته و کمیته بین‌المللی المپیک آنرا در زمره ۱۰ آکادمی برتر علمی آموزشی ورزشی می‌شناسد در واقع ما نیامدیم بگوییم چه هستیم بلکه آمدیم تا از دوستان ایرانی خود خیلی چیزها یاد بگیریم.

وی ادامه داد: شما در تکواندو، کشتی و والیبال خوب هستید و آمده‌ایم تا با همکاری با شما در این زمینه‌ها تقویت شویم و در همین راستا ضمن همکاری با فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی ، دانشگاه شمال و شهید بهشتی تجربیاتمان را مبادله کنیم.

رییس آکادمی ورزش بلگراد در خاتمه گفت: ورزش بانوان ایران در این چند سال رشد خوبی داشته و آمادگی داریم با توجه جایگاه مطلوب ورزش بانوان صربستان برای رشد ورزش بانوان شما همکاری خوبی داشته باشیم.

در این نشست محمد رضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال،محسن رضوانی رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ، علیرضا سهرابیان رییس فدراسیون قایقرانی و محمد پورکیانی دبیر فدراسیون ورزش دانشگاهی،پروفسور لئون لوکمان بنیانگذار آکادمی ورزش بلگراد،سینیشا یاسنیچ رییس آکادمی،بوریس پوپوویچ مدیر بازاریابی، باراتیمیر نشیچ سرپرست امور حقوقی و زوران یرکوویچ مدیر آموزش آکادمی حضور داشتند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha