۱۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84459843
۰ نفر

برچسب‌ها

کشته شدن یک فرمانده نظامی ارتش منصور هادی در عدن

تهران - ایرنا - انفجار خودرو یکی از فرماندهان عالی رتبه نظامی دولت مستعفی و فراری یمن در استان عدن در جنوب یمن موجب کشته شدن او و چند نفر دیگر شد.

به گزارش ایرنا، شبکه روسیه الیوم روز شنبه به نقل از خبرنگار خود اضافه کرد: یک خودروی بمب گذاری شده متعلق به یک فرمانده نظامی وابسته به دولت منصور هادی در استان عدن در جنوب یمن امروز (شنبه) منفجر شد که بر اثر این انفجار تعدادی کشته و زخمی شدند.  

این شبکه روسی همچنین به نقل از رسانه‌های محلی اعلام کرد که یک انفجار شدید شهر «دار سعد» در عدن را لرزاند.  

رسانه‌های محلی گزارش دادند خودروی سرلشکر «موسی محسن» از فرماندهان نظامی دولت منصور هادی منفجر شد که این انفجار باعث مرگ وی و تعدادی از همراهان او شد.

روسیه الیوم به آمار دقیق کشته‌ها و زخمی‌های این انفجار اشاره‌ای نکرده است.  

عدن محل استقرار دولت منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن تحت حمایت عربستان سعودی است. 

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. 

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha