نانوایی‌های آذربایجان‌غربی ۱۳ میلیارد ریال جریمه شدند

ارومیه- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: ۱۳ میلیارد و ۷۵۱ میلیون ریال پرونده تخلف در نانوایی‌های این استان تشکیل و جهت رسیدگی و صدور حکم نهایی به مراجع ذی‌صلاح ارجاع شد.

ایرج مرندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان جریمه در قالب یک هزار و ۲۹۰ فقره پرونده تخلفات صنفی تشکیل و ثبت شده است.

وی ادامه داد: در پنج ماهه نخست سال جاری در مجموع در راستای نظارت بر عملکرد واحدهای پخت و توزیع نان ۱۱ هزار و ۳۰۱ مورد بازرسی انجام شده است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در بازه زمانی جهت کنترل و نظارت بر عملکرد واحدهای تولید آرد ۱۰۹ مورد بازرسی با تشکیل ۹۲ فقره پرونده تخلف برای کارخانجات آرد با عنوان توزیع خارج از شبکه تشکیل و به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

مرندی بیان کرد: در این مدت ۲ هزار و ۲۶۸ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی شهرستان ارومیه انجام و ۳۶۶ فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

وی تاکید کرد: واحدهای پخت نان موظف به رعایت ساعات کاری و ایام تعطیلی مقرر از سوی اتحادیه نانوایان هستند.

وی بیان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تعطیلی خارج از وقت مقرر از سوی واحدهای پخت نان با متخلفان مطابق قانون نظام صنفی رفتار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای نانوایی را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری با مسوولان در میان بگذارند تا در اسرع وقت و کمترین زمان مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha