امسال ۱۰ واحد تولیدی در قشم راه‌اندازی شد
عکس آرشیوی است

قشم- ایرنا- مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از آغاز سال تا کنون فعالیت ۱۰ واحد تولیدی در این جزیره آغاز شده است که با احتساب آن تعداد واحدهای فعال جزیره به ۲۱۸ واحد رسیده است.

محمد مهدی برنجی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدهای تولیدی و صنعتی در حوزه‌های مختلفی از جمله شناورسازی، پوشاک، دخانیات، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی  و غیر آن در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: ارزش محصولات تولید شده توسط این واحدها از ابتدای سال جاری بیش از هشت هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال است.

برنجی با اشاره به افزایش تعداد واحدهای تولیدی از ابتدای سال جاری، خاطرنشان کرد: فعالیت این تعداد واحد تولیدی با وجود تحریم‌ها و چالش های اقتصادی ایجاد شده در اثر شیوع ویروس کرونا، پویایی حوزه تولید در جزیره قشم را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به روند افزایشی تعداد واحدهای تولیدی قشم در ۲ سال اخیر گفت: در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ تعداد واحدهای تولیدی فعال به ۱۹۰ رسیده بود که ۱۹ شرکت تا پایان همان سال افتتاح شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha