آزادکار تیم ملی: امیدوارم نماینده قابلی در نروژ باشم

تهران - ایرنا - آزادکار وزن ۵۷ کیلوگرم کشورمان در پیکارهای کشتی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان در نروژ گفت: امیدوارم نماینده قابلی برای کشتی کشورم در جهانی امسال باشم و بتوانم با مدال خوشرنگی به کشور بازگردم.

«علیرضا سرلک» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مبارزه انتخابی که روز جمعه برگزار شد برابر «علی قلی‌زادگان» قرار گرفتم که حریف خوبی بود. ۲ کشتی با او گرفتم و برنده مبارزه انتخابی شدم. برای این مبارزه با برنامه‌ریزی که مربیانم داشتند برابر حریف ظاهر شدم و در نهایت توانستم صاحب دوبنده تیم ملی در وزن ۵۷ کیلوگرم شوم.

وی اظهار داشت: امسال به رده سنی بزرگسالان آمدم و ۲ مرتبه تجربه حضور در انتخابی تیم ملی را دارم که مرتبه قبل برابر «رضا اطری» شکست خوردم و دوم شد و در انتخابی امسال نیز با پیروزی برابر قلی‌زادگان اول شدم. البته برای المپیک توکیو نیز کادر فنی من را وارد چرخه انتخابی تیم ملی کرده بود اما مسابقه‌ انتخابی برگزار نشد.

این آزادکار اهل الیگودرز در استان لرستان ادامه داد: مبارزات وزن ۵۷ کیلوگرم با توجه به شرایط حریفان حتی در قاره آسیا نیز سخت و دشوار است. در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۲۱ آسیا که فروردین ماه امسال در قزاقستان برگزار شد حضور یافتم و توانستم با آمادگی بدنی که داشتم تا فینال بالا بیایم. در مبارزه فینال برابر «راوی کومار» از هند که در المپیک نیز نقره گرفت، او را آنالیز نکرده بودم و بدون برنامه کشتی گرفتم. امیدوارم با آمادگی که دارم در صورتی که با حریفانی مانند کومار در جهانی پنجه در پنجه شدم او را این مرتبه شکست دهم.

وی در خصوص اینکه آیا از حریفان خود در جهانی نروژ و یا اطلاعی از حضور آزادکاران المپیکی دارد یا خیر؟ یادآور شد: در جریان نیستم که چه کشتی‌گیرانی قرار است در پیکارهای جهانی نروژ حضور پیدا کنند. البته با کمک مربیان به طور حتم همه حریفان را آنالیز خواهیم کرد و با برنامه روبروی آنان حضور خواهیم یافت اما باید آماده باشیم که بتوانیم قدرتمندانه برابر حریفان عنوان‌دار جهان و المپیک روبرو شویم.

سرلک در خصوص مبارزه‌های وزن ۵۷ کیلوگرم در المپیک توکیو نیز گفت: سطح المپیک بسیار بالا بود و کشتی‌گیران عنوان‌دار این وزن در ۲ گروه پخش شده بودند. به هر حال المپیک میدان بزرگی است و آرزوی هر ورزشکاری حضور در المپیک است.

وی در پاسخ به این پرسش که تیم ملی بعد از برنز رحیمی در المپیک ریو در این وزن تاکنون نه در جهانی و نه در المپیک صاحب مدال نشده است گفت: امیدوارم که بتوانم در مسابقه‌های جهانی نروژ نماینده قابلی برای کشتی کشورم باشم و بتوانم در وزن ۵۷ کیلوگرم مدال‌های «حسن رحیمی» را تکرار کنم.

این آزادکار تیم ملی یادآور شد: در وزن ۵۷ کیلوگرم تجربه رویارویی با «راوی کومار» از هند نایب قهرمان المپیک توکیو و «نورسلیم سانایف» از قزاقستان دارنده برنز المپیک را دارم که البته برابر هر دو شکست خوردم. برابر سانایف قزاقستانی ۲ سال پیش و در قهرمانی آسیا سرشاخ شدم که البته پیروزی برابر او دور از دسترس نبود و امیدوارم در صورت رویارویی با هر یک از این حریفان بتوانم به پیروزی برسم.

وی در مورد حضور «مرتضی قیاسی» همشهری خود در المپیک توکیو گفت: شانس با او یار نبود و البته به قول ورزشی‌ها آن روز هم روزش نبود در حالی که به راحتی می‌توانست برنز المپیک بگیرد.

این آزادکار ملی‌پوش اهل الیگودرز با اشاره به کمبود امکانات در شهرستان‌ها گفت: شهرستان‌ها از نظر امکانات ورزشی مشکلات فراوانی دارند و امیدوارم که مسوولان بتوانند دغدغه ورزشکاران را رفع کنند. در پایان از مربی سازنده خودم «علی آرین» که زحمات فراوانی برایم کشید قدردانی می‌کنم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha