لایروبی «حوضچه جمع آوری آب های سطحی» عباس‌آباد شهر همدان آغاز شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از آغاز عملیات لایروبی حوضچه استخر عباس‌آباد شهر همدان با هدف پاکسازی این حوضچه خبر داد و گفت: اجرای این طرح ظرف چند روز آینده به پایان می رسد.

به گزارش ایرنا، «سیدهادی حسینی بیدار» روز شنبه در بازدید از روند اجرای عملیات لایروبی حوضچه عباس آباد در گفت وگو با خبرنگاران افزود: به منظور تامین بخشی از آب شرب مصرفی شهر همدان، برداشت آب از رودخانه عباس‎‌آباد از سال ۱۳۸۰ در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: برهمین اساس از سال ۱۳۹۰ شرکت آب و فاضلاب استان همدان، عملیات تکمیلی تصفیه‌خانه عباس‌آباد را اجرا شد که با تکمیل آن، از این استخر به عنوان حوضچه‌های زلال‌ساز و یا ته‌نشینی اولیه استفاده می‌شود.

حسینی بیدار گفت: هدف از این اقدام بهبود کیفیت آب رودخانه عباس آباد و گنجنامه است تا آب باکیفیت تری برای شرب مردم شهر همدان تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: این حوضچه که آب‌های سطحی منطقه گنجنامه را جمع‌آوری می‌کند توانایی ذخیره آب به میزان۲۵۰ تا ۳۰۰ لیتر در ثانیه را دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان ادامه داد: با اجرای لایروبی این حوضچه ۱۳۰ لیتر در ثانیه به حجم و ظرفیت تامین آب شهر همدان اضافه می شود.

حسینی‌بیدار با بیان اینکه با پایان لایروبی، در روزهای آتی آب رودخانه عباس‌آباد وارد مدار آبرسانی همدان می‌شود، تصریح کرد: برداشت آب از رودخانه عباس‌آباد به منظور تأمین بخشی از آب آشامیدنی شهر همدان در فصل های غیر زراعی انجام می‌شود.

وی با ابراز نگرانی از اینکه هم‌اکنون همدان تنها برای ۲ ماه ذخیره آب دارد و شرایط بحرانی است، تاکید کرد: ورودی و آورده سد اکباتان، امسال تقریبا ۲۴ میلیون مترمکعب بوده که این میزان در سال گذشته ۶۴ میلیون مترمکعب گزارش شده بود.

حوضچه استخر تپه عباس‌آباد از منابع چهارگانه تامین آب شهر همدان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha