تندباد با سرعت ۷۱ کیلومتر بر ساعت سنخواست خراسان شمالی را درنوردید

بجنورد-ایرنا- رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندباد با سرعت ۷۱ کیلومتر بر ساعت، سنخواست شهرستان جاجرم را درنوردید که موجب خیزش گرد و غبار شد.

مهری هاشمی دوین روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شبانه روز گذشته سرعت وزش باد در شهر راز ۶۳ کیلومتر بر ساعت و در بجنورد ۵۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است. 

وی افزود: برای اواخر امشب، بارش پراکنده باران در مناطق مختلف استان پیش بینی شده است و دمای هوا هم سه تا چهار درجه سانتیگراد نسبت به دیروز کاهش می یابد.

هاشمی دوین اظهار داشت: جو پایدار از فردا تا اواسط هفته در استان حاکم خواهد بود و دمای هوا از فردا تا صبح روز سه شنبه روند رو به افزایش خواهد داشت.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی تصریح کرد: مردم استان در مناطق مختلف افزایش سه تا چهار درجه ای دمای هوا را تا روز سه شنبه تجربه می کنند. 

هاشمی دوین گفت: در شبانه روز گذشته کوسه با در شهرستان شیروان با کمینه دمای ۱۴ درجه سانتیگراد خنک ترین و اسماعیل آباد در شهرستان اسفراین با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان بوده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۲۲ و بیشینه آن ۳۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

میانگین بارش در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha