نوبت گیری ۹۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت

تهران-ایرنا-رییس سازمان آموزش ‌و پرورش استثنایی از آغاز سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش دبستانی ها و نوبت‌گیری ۹۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، خبر داد.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی وروابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سیدجواد حسینی افزود: با توجه به مشکلات به وجود آمده در «سامانه سیدا» سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش دبستانی ها با مشکل مواجه بود که با تلاش مستمر مشکل حل شده و سنجش پیش دبستانی ها، آغاز شده است.

وی ادامه داد: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۷۰ روز گذشته است و در این مدت ۹۶درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان نوبت گیری کرده اند که از این تعداد ۸۲ درصدبر اساس نوبت، ارزیابی شده اند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی  یادآورشد: تاکنون استان های  بوشهر، مرکزی، همدان، شهرستان های تهران، کهگیلویه و بویراحمد،  زنجان،  شهر تهران،   سمنان،  البرز و چهار محال بختیاری به ترتیب بیشترین درصد نوبت‌گیری نوآموزان در  پایگاه‌های سنجش را  داشته‌اند.

حسینی  درباره تست «جهش تحصیلی» گفت: تاکنون ۹ هزار  و ۵۵۰  نفر نوبت گیری کرده اند که از این تعداد ۸ هزار و ۷۷۸ نفر  معادل با  ۹۲ درصد ارزیابی شده اند.

به گزارش ایرنا، برنامه سنجش در راستای غربالگری نوآموزان با هدف جای‌دهی درست در نظام آموزشی، شناخت مشکلات جسمی دانش آموزان به منظور تشخیص به موقع نارسایی های جسمانی، اختلالات روانی و رفتاری نوآموزان انجام می‌شود.

سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی‌ها از ۳۰ خرداد ماه آغاز شده است و در مهر ماه نیز برای اتمام پوشش دانش آموزان تداوم دارد.

برنامه سنجش از سال ۷۳ با پوشش ۱.۵ درصدی آغاز شد و در سال ۹۸ به پوشش ۹۷.۶ درصد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha