سفر غیرمنتظره رئیس سازمان اطلاعات ارتش پاکستان به افغانستان

اسلام‌آباد - ایرنا - منابع پاکستانی روز شنبه از سفر غیرمنتظره ژنرال «فیض حمید» رئیس کل سازمان اطلاعات ارتش (ISI) این کشور به کابل پایتخت افغانستان به دعوت طالبان خبر دادند.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های پاکستانی ساعاتی پیش اعلام کردند که ژنرال فیض حمید در راس یک هیات بلندپایه سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی به دعوت شورای مشورتی طالبان، وارد شهر کابل شد.

«کامران خان» روزنامه نگار ارشد و مجری نام آشنای شبکه خبری «دنیا نیوز» پاکستان گفت که هیات بلندپایه سازمان اطلاعات ارتش این کشور صبح امروز وارد پایتخت پاکستان شد.

وی افزود: ژنرال حمید اولین مقام ارشد پاکستانی است که پس از تسلط طالبان بر کابل به این شهر سفر می‌کند و این بازدید بنا بر دعوت شورای مشورتی طالبان صورت گرفته است.

قرار است در این سفر چشم‌انداز روابط آتی پاکستان با طالبان، مسائل امنیتی، اقتصادی و مناسبات تجاری میان دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

گفتنی است، پاکستان در کنار ترکیه و قطر در تلاش برای فعال کردن فرودگاه بین المللی کابل است و پیش‌تر اسلام‌آباد رایزنی‌هایی را نیز با گروه طالبان آغاز کرد.

روز گذشته هیاتی از دفتر سیاسی طالبان در دوحه به ریاست «شیر عباس استنکزی» با سفیر پاکستان در قطر دیدار و طرفین پیرامون تعاملات دوجانبه گفت وگو کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha