تسلیت مقام‌های لشکری و کشوری در پی درگذشت سرلشکر فیروزآبادی

تهران- ایرنا- مسوولان و مقام‌های کشوری و لشکری در پیامی درگذشت سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح را تسلیت گفتند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، با درگذشت سرلشکر سید حسن فیروزآبادی جمعی از مقام‌های کشوری و لشکری پیام تسلیت صادر کردند. سرلشکر فیروزآبادی روز جمعه بر اثر بیماری در ۷۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و پیکر او امروز شنبه در تهران تشییع شد و برای انجام مراسم تدفین و خاکسپاری به مشهد منتقل می‌شود.

در این چارچوب، مقام‌های کشوری و لشکری در پیامی درگذشت رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح را تسلیت گفتند.

پاداش اخروی کارنامه درخشان سرلشکر فیروزآبادی نزد حق محفوظ است

محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهوری در پیامی، با تسلیت درگذشت سردار سید حسن فیروزآبادی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، نوشت: سردار سرلشکر بسیجی سید حسن فیروز آبادی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، پس از عمری مجاهدت در راه خدا، به زیارت معبود شتافت.

وی ادامه داد: بی‌تردید، خدمات و تلاش‌های سردار فیروز آبادی در مسوولیت‌های گوناگون به ویژه در دوران ریاست ستاد کل نیروهای مسلح و نیز عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، کارنامه درخشانی است که پاداش اخروی آن نزد حضرت حق، محفوظ است.

رضایی افزود: فقدان این‌ انسان خدوم و خیرخواه را به محضر مقام معظم رهبری، فرماندهان و یکایک اعضای نیروهای مسلح و به ویژه به خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه قادر متعال برای آن فقید سعید، رحمت واسعه و برای عموم بازماندگان، صبر و اجر، طلب می‌کنم.

مجاهدت‌های سرلشکر فیروزآبادی از یادها و خاطره‌ها نخواهد رفت

محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس دهم و نماینده سابق مردم تهران هم در پیام تسلیتی نوشت: درگذشت سرلشکر فیروزابادی موجب تاسف و تاثر گردید. ‌ مجاهدت‌های ایشان در دوران فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح برگ زرینی از خدمات سرلشکر فیروزآبادی  است که از یادها و خاطره‌ها نخواهد رفت.

وی ادامه داد: اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت  سرلشکر فیروزآبادی به فرماندهی معظم کل قوا و دوستان و خانواده گرانقدرشان برای روح آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.
 
سرتیپ عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در پیام تسلیت درگذشت سرلشکر  سیدحسن فیروز آبادی مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، آورده است: فرمانده مخلصی که سال‌های متمادی به عنوان امین فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) در سمت ریاست ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و پس از آن در سنگر مشاور عالی معظم له منشا آثار خیر بود، پس از عمری مجاهدت برابر مشیت الهی سر تسلیم فرود آورد و داغی گران بر جان همرزمان خویش نهاد.

نصیرزاده افزود: اینجانب به نمایندگی از کارکنان شریف نیروی هوایی ارتش ضمن عرض تسلیت درگذشت زنده یاد سرلشکر سید حسن فیروزآبادی به محضر فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) و خانواده ارجمند  ایشان  علو درجات معنوی آن مرحوم را از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.

نگاه بین‌المللی فیروزآبادی به دفاع از ارزش‌های اسلامی بر پایه شناختی عالمانه از آموزه‌های قرآن بود

حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی هم یکی دیگر از مقام‌هایی بود که به مناسبت درگذشت سرلشکر فیروز آبادی پیام تسلیت صادر کرد. او در این پیام تسلیت آورده است:  خبردرگذشت سردار اسلام، سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی موجب تأسف وتالم شد.

شهریاری افزود: آن مجاهد خستگی ناپذیر عمر بابرکت خود را در عرصه‌های گوناگون خدمت صادقانه به امنیت و اقتدار ایران اسلامی و در مناصب حساسی چون مشاورت عالی فرمانده معظم کل قوا، ریاست سابق ستاد کل نیروهای مسلح و عضویت درمجمع تشخیص مصلحت نظام سپری کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه بین‌المللی او به دفاع از آرمان‌ها وارزش‌های اسلامی در سراسر جهان برپایه شناختی عالمانه و دقیق از آموزه‌های آیات شریف قرآن کریم و احادیث نبی مکرم (صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) بود.

شهریاری ادامه داد: اینجانب رحلت این سرباز مخلص اسلام را به محضر مبارک رهبرفرزانه انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی)، خانواده محترم آن مرحوم، نیروهای مسلح، رزمندگان حوزه مقاومت و علاقه‌مندان به آن فقید سعید تسلیت می‌گویم و حشر با شهدای کربلا و شهیدان دفاع مقدس را برای ایشان مسالت دارم.

سرلشکر فیروزآبادی با مدیریت جهادی، موجب اقتدار نیروهای مسلح شد

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در پیامی اعلام کرد: خبر رحلت ناگهانی و جانسوز سردار رشید اسلام سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، واقعه‌ای حزن‌انگیز و تألم‌بار بود و دل همکاران، همرزمان و بازماندگان آن عزیز سفر کرده را دستخوش غم و اندوه نمود. 

وی ادامه داد: سرداری بسیجی، مقتدر و هوشمند که در دوران قبل و پس از انقلاب اسلامی با مدیریت جهادی، تلاش و مجاهدت فراوان موجب اعتلای انقلاب اسلامی و یکپارچگی و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی شد.

سلیمانی تصریح کرد: اینجانب به نمایندگی از خیل عظیم بسیجیان، عروج آن فرمانده دلاور بسیجی، دلیر مرد عاشورایی برادر سید حسن فیروزآبادی را به پیشگاه حضرت بقیه الله اعظم(عجل‌الله) و آیت‌الله امام خامنه‌ای، خانواده معزز و صبور او، بازماندگان، خیل بسیجیان و مردم تسلیت عرض نموده و رحمت و غفران واسعه الهی برای وی و صبر جمیل و اجر جزیل توأم با بقای عمر برای بازماندگان از خداوند سبحان مسالت می‌نمایم.

محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران در پی درگذشت سرلشکر بسیجی سیدحسن فیروزآبادی، مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پیام تسلیتی گفت:  با نهایت تألم و تأثر، اطلاع یافتم که سردار مومن و مجاهد سرافراز جمهوری اسلامی ایران، سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا و رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح، جامه از این خاکدان برگرفته و به دیدار معبود شتافته است.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: به راستی خدمات مخلصانه، مدبرانه و با ایمان راستینِ این فرمانده عالیقدر به نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسوولیت‌های مهم و راهبردی و همچنین اتخاذ تدابیر شجاعانه در جهت پیشبرد اهداف عالیه انقلاب اسلامی و حراست و پاسداری از ارزش‌های نظام، در طول عمر شریف و کارنامه حسنات این مجاهد فی سبیل‌الله و افتخارآفرین به روشنی یافت می‌شود.

شورای نگهبان درگذشت سرلشکر فیروزآبادی را تسلیت گفت

در پیام تسلیت شورای نگهبان آمده است: درگذشت سردار سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی مشاور عالی نظامی رهبر فرزانه انقلاب، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح را به محضر فرمانده معظم کل قوا و همچنین به فرماندهان نظامی، همرزمان این فرمانده دلاور و نیروهای مسلح تسلیت عرض می‌کنیم.

شورای نگهبان در ادامه این پیام آورده است: سرلشکر فیروزآبادی در طول سالیان متمادی، چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن، در سمت‌ها و جایگاه‌های مختلف خدمات شایسته‌ای به کشور و به ویژه نیروهای مسلح داشت که این خدمات ارزشمند از ذهن‌ها و یادها پاک نخواهد شد.

سرلشکر فیروزآبادی از خدمتگزاران صدیق انقلاب بود

سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی با تسلیت درگذشت سردار سرلشکر بسیجی سیدحسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، نوشت: درگذشت برادر همرزم و مجاهد؛ سردار سرلشکر بسیجی سیّدحسن فیروزآبادی؛ آن مرد مؤمن و صادق درگاه الهی را که از چهره‌های درخشان عصر مبارزات علیه رژیم ستم‌شاهی در قبل از انقلاب اسلامی و پس از آن خدمتگزاری صدیق در عرصه‌های مختلف خصوصاً دوران دفاع مقدّس و بعد از آن در دوره طولانی و پرافتخار ریاست ستاد کلّ نیروهای مسلّح، همواره حضوری مؤثر و انقلابی داشته و با مدیریت و فرماندهی مخلصانه خویش، مجاهدت و نقش‌آفرینی کرده است. 

فرمانده نیروی قدس  سپاه افزود: از درگاه خداوند سبحان برای آن عزیز سفر کرده، رحمت و رضوان الهی و حشر با پیامبر و اهل بیت ایشان (علیهم السلام) و برای شما و دیگر بازماندگان محترم، صبر و اجر جزیل و سلامتی و عاقبت بخیری مسالت دارم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha