معاملات بورس سمنان از ۳۲ میلیون سهم فراتر رفت

سمنان- ایرنا- مدیر بورس منطقه سمنان گفت: ۳۲ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۲۴ سهم به ارزش بیش از ۳۳۹ میلیارد و ۷۷۸ میلیون و ۸۸۱ هزار ریال هفته گذشته در بورس سمنان داد و ستد شد.

فاطمه امیرجان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ۱۵ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۳۹ سهم به ارزش بیش از ۱۳۰ میلیارد و ۳۸۹ میلیون و ۵۷۲ هزار ریال در معاملات هفته گذشته بورس سمنان به خرید اختصاص داشت.

وی بیان کرد: ۱۷ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۶۸۵ سهم به ارزش بیش از ۲۰۹ میلیارد و ۳۸۹ میلیون و ۳۰۹ هزار ریال در همین مدت به فروش رسید.

وی یادآور شد: شاخص کل قیمت سهام در اوراق بهادار کشور در پایان معاملات روز چهارشنبه گذشته ( دهم شهریور ۱۴۰۰) با ۲ هزار و ۴۴۷ واحد افزایش به یک میلیون و ۵۲۰ هزار و  ۶۲۷ واحد رسید.
امیرجان تصریح کرد: ۳۸ درصد  معاملات این بورس در هفته گذشته به خرید و ۶۲ درصد به فروش سهام اختصاص داشت.

مدیر بورس منطقه سمنان با بیان اینکه بازار سرمایه بازاری نیست که کسی بتواند بدون علم و تجربه در آن موفق شود، افزود: سرمایه‌گذاری در بورس کاری تخصصی است و نیاز به آموزش دارد، در غیر این صورت سرمایه‌گذاران با ضرر مواجه می‌شوند.
به گزارش ایرنا، ارزش معاملات انجام شده در بازار بورس سمنان در سال ۱۳۹۲ ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید در حدود پنج هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال بود که اکنون حجم معاملات در بورس نسبت به آن زمان افزایش یافته است.
۱۴ دفتر کارگزاری در شهرستان سمنان، یک دفتر کارگزاری در شهرستان مهدیشهر، ۱۲ دفتر کارگزاری در شهرستان شاهرود، سه دفتر کارگزاری در دامغان و یک دفتر کارگزاری در شهرستان گرمسار برای ارائه خدمات فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha