وضعیت شیوع کرونا در ۲ شهرستان کمیجان و دلیجان شدت گرفت

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: وضعیت شیوع کرونا در ۲ شهرستان کمیجان و دلیجان از توابع استان مرکزی شدت گرفته و بر اساس آخرین گزارش رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص کووید ۱۹، این مناطق در فهرست نواحی پرخطر و قرمز کشور قرار گرفتند.

دکتر سید «محمد جمالیان» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  ۹ شهرستان استان مرکزی شامل اراک، ساوه، کمیجان، دلیجان، شازند، فراهان، خمین، محلات و خنداب در وضعیت قرمز کووید ۱۹ قرار گرفتند و سه شهرستان زرندیه، تفرش و آشتیان در موقعیت نارنجی قرار دارند.

وی با بیان اینکه هیچ منطقه‌ای در استان مرکزی در خصوص ویروس کرونا کم خطر و یا در شرایط آبی و زرد نیست، اظهار داشت: شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار دارند باید ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی را جدی تر رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تداوم برنامه واکسیناسیون کرونا در استان مرکزی گفت: با توجه به اعلام وزارت بهداشت مبنی بر انجام واکسیناسیون جامعه هدف انتظار می‌رود افرادی که نوبت دوم تزریق آنان فرا رسیده به شایعات توجه نکنند و در بازه زمانی مشخص شده نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند چرا که تزریق یک دز اثربخشی لازم را ندارد.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha