بهورزان فعال مهریز برای پیشگیری از ویروس کرونا تجلیل شدند

یزد- ایرنا- جمعی از بهورزان فعال مهریز برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا در چارچوب طرح سلامت همگانی جمعه‌شب از سوی فرماندار و تعدادی از مسئولان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، فرماندار مهریز با گرامیداشت ۱۲ شهریور روز بهورز و قدردانی از تلاش این قشر سخت‌کوش به عنوان نیروهای سلامت خط مقدم بهداشت، گفت: بدون شک اگر از خود گذشتگی بهورزان به صورت شبانه‌روزی در تمامی امور مرتبط بهداشت و درمان و و پزشک خانواده نبود جامعه با مشکل مواجه می‌شد.

رضا زارع زاده مهریزی در این آیین، بهورزان را سرمایه‌های ارزشمند و بی‌بدیلی در بدنه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ذکر کرد که با کمترین امکانات بزرگترین خدمات را  به محروم‌ترین و دورافتاده‌ترین نقاط شهرستان ارایه می‌ کنند.

این مسئول اظهارکرد: توسعه سلامت در روستاها مرهون تلاش‌های خستگی‌ناپذیر انسان‌هایی است که عاشقانه و مخلصانه در ارایه خدمات پیشگیری از تهدیدهای سلامتی برای یکایک آحاد جامعه روستایی در دورافتاده‌ترین مناطق جغرافیایی تلاش می‌کنند.
 زارع زاده مهریزی با تبریک ۱۲ شهریور که در تقویم سلامت به پاس گرامیداشت فعالیت‌های ارزنده پیشگامان خط اول ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به عنوان روز بهورز نامگذاری شد، گفت: این رروز فرصت مناسبی برای قدردانی از این قشر پر تلاش و فداکار است .

بهورزان فعال پیشگیری از کرونا در مهریز تجلیل شدند

بهورزان انسان‌های فداکاری هستند که با پایش سلامتی آحاد مردم نقش مهمی در سلامتی جامعه دارند، ولی خدماتشان آن گونه که مناسب است به چشم نمی‌آیند.
ارایه خدمات سلامت به زنان باردار، آموزش بهداشت عمومی، تشکیل گروه‌های داوطلب و شوراهای محلی بهداشت، مراقبت از کودکان، تنظیم خانواده، آموزش و مراقبت‌های تغذیه‌ای، بهداشت دهان و دندان، نظارت بر موازین بهداشت حرفه‌ای، نظارت بر بهداشت مکان های عمومی روستایی و کمک به معلولان از جمله وظایف همیشگی بهورزان است.
با آغاز شیوع بیماری کرونا کار و تلاش بهورزان مضاعف شد و هر بهورز در تماس یا مراجعه به منازل روستاییان، مبادرت به غربالگری و شناسایی افراد با علایم مشکوک به ابتلا کرونا کرده و همچنین آموزش‌ها و مراقبت لازم را ارایه می‌کند.

سال گذشته بهورز خانه بهداشت فهرج یزد خانم « ام البنین میری » بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد و به عنوان  شهیده مدافع سلامت از قشر بهورزان استان یزد معرفی شد.

هم اکنون ۲۷۰ بهورز  در ۱۷۳ خانه بهداشت استان یزد مشغول به ارایه خدمت به روستاییان هستند .

شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز ۲۵ بهورز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha