لرستان در هفته‌ای که گذشت

خرم‌آباد - ایرنا - سفر وزیر ورزش و جوانان به بروجرد، افتتاح و کلنگ زنی ۴۷۴ طرح هفته دولت و آغاز بکار داروخانه هلال احمر از جمله مهمترین عناوین خبری لرستان در هفته گذشته بود.

به گزارش روز شنبه ایرنا، ۱۰۴ طرح با اعتبار ۴۷۴ میلیارد تومان همزمان با هفته دولت امسال در این استان افتتاح یا کلنگ زنی شد.

به گفته استاندار لرستان تعداد زیادی از پروژه های اقتصادی و عمرانی استان در اواخر دولت قبل به بهره‌برداری رسیده و ۱۰۴ طرح نیز در این هفته افتتاح یا کلنگ زنی شده است.

از این تعداد ۶۶ پروژه عمرانی و ۳۸ پروژه اقتصادی با جمع کل اعتبارات ۴۷۴ میلیارد تومان، که ۱۹۱ میلیارد تومان آن مربوط به حوزه عمرانی و ۲۸۳ میلیارد تومان نیز مربوط به حوزه اقتصادی است.

بیش از ۸۰ درصد یعنی حدود ۳۸۰ میلیارد تومان این طرح ها افتتاحی بوده و پروژه های کمتری کلنگ زنی شده است تا به صورت نیمه‌تمام روی دست دولت سیزدهم معطل نماند.

سفر وزیر ورزش و جوانان به لرستان

" سید حمید سجادی" وزیر ورزش و جوانان عصر چهارشنبه وارد شهرستان بروجرد در استان لرستان شد.

سجادی در این سفر از پروژه های نیمه تمام شهرستان بروجرد شامل خوابگاه، سالن شمشیربازی و ورزشگاه پنج هزار نفری ولایت و پروژه هتل ورزش همچنین چند پروژه ورزشی شهرستان بازدید کرد.

داروخانه هلال احمر در لرستان افتتاح شد

سی و هشتمین داروخانه هلال احمر کشور در خرم‌آباد مرکز استان لرستان افتتاح شد. 

داروخانه جمعیت هلال‌احمر لرستان در مرکز شهر خرم آباد در مکانی به مساحت ۱۵۰ متر مربع با همکاری معاونت درمان و توانبخشی هلال احمر لرستان راه اندازی شد.

این داروخانه به منظور توزیع داروهای کمیاب مورد نیاز برای ییماران خاص راه اندازی شد و تلاش می شود با فعالیت این مجموعه، تهیه این داروها تسهیل شود.

۵۵۰ هزار دز واکسن کرونا در لرستان تزریق شد

 ۶۳۵ هزار و ۷۸۴ دز واکسن کرونا تاکنون وارد استان و ۵۵۰ هزار دز آن تزریق شده است.

تاکنون ۲۸۶ هزار زن و ۲۶۴ هزار مرد واجد شرایط در لرستان علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند و با تزریق دز دوم برای بیش از ۱۶۵ هزار نفر در استان، واکسیناسیون این افراد کامل شده است.

۶ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال به حساب گندم‌کاران لرستانی واریز شد

۶ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال برای خرید بیش از ۱۲۲ هزار تن محصول، به حساب گندم کاران این استان واریز شد.

از ابتدای فصل خرید گندم تاکنون بیش از ۱۲۲ هزارتن گندم در قالب ۳۲ هزار و ۳۱۰ محموله از کشاورزان استان خریداری شده است.  

یکهزار و ۴۶ شغل برای مددجویان کمیته امداد لرستان ایجاد شد

یکهزار و ۴۶ شغل امسال با همکاری بخش خصوصی و تسهیلات بانکی برای مددجویان این نهاد ایجاد شده است.

از این مجموع  ۹۱۶ شغل با پرداخت تسهیلات و ۱۳۰ شغل توسط بخش خصوصی در بخش های دامپروری، خدمات، گیاهان دارویی، فرش و گلیم، زنبورداری، پرورش آبزیان و طیور و صنایع دستی ایجاد شده است.

اجرای طرح حمایت خبرنگاران از کادر درمان در خرم‌آباد

 طرح حمایت خبرنگاران لرستان از کادر درمان و دعوت مردم به رعایت نکات بهداشتی ( استفاده از ماسک) در قالب پویش شهید سردار قاسم سلیمانی در معابر شهری خرم‌آباد اجرا شد.

۹ مرکز واکسیناسیون توسط سپاه لرستان ایجاد شد

۹ مرکز واکسیناسیون (سه مرکز مستقل و ۶ مرکز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی) توسط سپاه در لرستان ایجاد شده است.

۱۷۱ واحد صنفی ناقض محدودیت‌های کرونا در خرم‌آباد پلمب شد

۱۷۱ واحد صنفی متخلف این شهرستان طی ۲ هفته گذشته به دلیل نقض محدودیت و رعایت نکردن پروتکل‌های مقابله با کرونا پلمب شده است.

طی ۲ هفته گذشته که با اوج موج پنجم شیوع کرونا همراه بود محدودیت ها با تعطیلی گروه هایی از مشاغل اجرا شد و ۶۹۱ مورد بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفت که ۶۰۵ اخطار برای واحدهایی که برخی از پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند، صادر شد.

در این راستا ۱۷۱ واحد صنفی پلمب، ۷۶ واحد متعهد به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و هشت واحد هم به دلیل فک پلمب به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha