۱۲ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۴۳
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84459032
۰ نفر

برچسب‌ها

توضیحات جنجالی مجیدی درخصوص استقلالِ آشفته

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص موضوعات مرتبط با نقل و انتقالات این باشگاه توضیحات جنجالی را ارائه کرد.

به گزارش ایرنا، فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد برخی از ابهامات در مورد این تیم در جریان فصل نقل و انتقالات توضیحاتی ارائه کرد.

مشروح‌ اظهارات مجیدی را در این خصوص می‌خوانیم:

مجیدی‌صحبت هایش را با تشکر از ریگی آغاز کرد و مدعی شد در زمان نیاز برای استخدام بازیکن خارجی، اسپانسر به استقلالی ها کمک مالی نکرده است.

ابتدا از مسعود ریگی بگویم که علاوه بر مسائل فنی، الگوی اخلاقی خوبی برای تیم ما بود. ناراحتم که ریگی از استقلال جدا شد اما خودم دو مرتبه و صالح مصطفوی هم چند بار با مسعود صحبت کردیم. حتی قرار شد بعضی از هواداران در مورد مسعود به باشگاه کمک کنند اما به هر حال تصمیم مسعود چیز دیگری بود و برای او آرزوی بهترین‌ها را دارم.

 قرارداد نادری بد تنظیم شده بود

متاسفانه قرارداد محمد نادری طوری تنظیم شده بود که به راحتی می‌توانست از استقلال جدا شود! برای حفظ او باشگاه باید خیلی زودتر از پایان فصل اقدام می‌کرد.

میلیچ و دیاباته ۸۰۰ هزار دلار طلب دارند

طبق صحبت‌هایی که با میلیچ و دیاباته داشتیم، آنها مدعی بودند که جمعا بیش از ۸۰۰ هزار دلار از باشگاه طلب دارند. باتوجه به اعتراض‌ها و دعواهایی که میلیچ با باشگاه داشت و شرایطی که از دیاباته می‌دیدیم، امکان ادامه همکاری با آنها وجود نداشت.

امیدوارم فرشید اسماعیلی به تیم اضافه شود

درباره فرشید و ارسلان باید تاکید کنم که نام این دو بازیکن در لیستی که مدتها قبل به باشگاه داده بودم، قرار داشت. البته در مقطعی از فصل نقل و انتقالات به دلایلی که نیازی به گفتنش نیست، تصمیم کادرفنی در این مورد تغییر کرده بود اما همین چند روز قبل مجددا از باشگاه خواستم و حتی نامه زدم که با این دو بازیکن تمدید کنند. ارسلان به جمع ما اضافه شد و امیدوارم باشگاه هم کدورت‌ها را در این مقطع کنار بگذارد تا فرشید هم در اسرع وقت به تمرینات اضافه بشود.

سه بازیکن مورد نظرمان به تیم های رقیب رفتند

با کمک چند هوادار بی‌ادعا تلاش کردیم تا سه بازیکن باکیفیت و مطرح داخلی را به تیم اضافه کنیم. یک فوروارد، یک وینگر و یک هافبک دفاعی. هر سه بازیکن با مبالغی بیش از ۱۲ تا ۱۳ میلیارد تومان به تیم صنعتی و تیم رقیب پیوستند.

مددی قرارداد شیمبا را ارسال نکرد

از مدتها قبل به باشگاه اعلام کرده بودم که شیمبا را می‌خواهم. ما با این بازیکن مذاکره کردیم و به توافق رسیدیم. قرار شد برای شیمبا قرارداد بفرستند اما آقای مددی گفت که باید با بخش حقوقی مشورت کند و در نهایت این قرارداد را نفرستادند و به جایش یک نامه پیشنهاد فرستادند که بی‌فایده بود. متاسفانه سرعت کارها در باشگاه پایین است و این اشکال در فصل نقل و انتقالات یک سم کشنده است. شیمبا آخرین بار به ما گفت که تاریخ دوز دوم واکسنش هنوز نرسیده و فعلا نمی‌تواند از برزیل خارج شود. در چند روز گذشته هم خبری از شیمبا نداریم اما اگر بعضی کارها به موقع انجام می‌شد، وضعیت بهتری داشتیم.

کادردرفنی کارهایی انجام داده که وظیفه اش نبوده است

من در مصاحبه قبلی‌ام به خاطر جذب چند بازیکن از باشگاه تشکر کردم. بعضی‌ها انتقاد کردند که چرا آن حرف‌ها را زدی. آن روز هم تاکید کردم که مثل گذشته اگر مشکلی وجود داشته باشد، به هواداران خواهم گفت. در این مدت ما در کادر فنی کارهایی انجام دادیم که وظیفه‌مان نبود اما باید انجام می‌شد تا کارها پیش برود. تصورم این بود که با اعتراض و دعوا چیزی تغییر نمی‌کند و تیم متضرر می‌شود. دولت هم که در حال تغییر بود و در این شرایط سخت راه دیگری وجود نداشت، در غیر این صورت همین چند بازیکن جدید هم جذب نمی‌شدند.

از شرایطی که گرفتارش هستیم راضی نیستم

از شرایطی که گرفتارش هستیم، راضی نیستم. من نباید این روزها وقتم را بگذارم برای اینکه آقایان چه زمانی آنلاین می‌شوند! تازه وقتی آنلاین هم می‌شوند، جواب نمی‌دهند.

سه روز است‌که مدیران باشگاه را پیدا نمی کنم

الان سه روز است که مدیران باشگاه را پیدا نمی‌کنم. نمی‌دانم قرار است چه اتفاقی بیافتد که این قدر آقایان در آرامش هستند.

اسپانسر کمکی به ما نکرده است

مدیریت به من گفت که از اسپانسر دلجویی کنیم تا به کمک‌مان بیاید. هواداران شاهد هستند که من درباره اسپانسر هم مثبت صحبت کردم اما نتیجه‌ای حاصل نشد. از همان روزی که مصاحبه کردم، قرار بوده که اسپانسر ۱۰ میلیارد تومان پرداخت کند اما تا الان این کار انجام نشده است.

به من می گویند اسپانسر منتظر است تیم نتیجه نگیرد


کاری می‌کنند که آدم مجبور بشود، شایعات را باور کند. به من می‌گویند که اسپانسر منتظر نشسته تا تیم نتیجه نگیرد. یا اینکه می‌گویند اسپانسر در حال مذاکره با مربیان داخلی است! فصل قبل هم در ۱۲ بازی، ۱۰ برد به دست آوردیم اما اسپانسر پاداشی به تیم نداد.

اگر اسپانسر با من مشکل دارد، بگوید

آنها از زمانی که من آمدم فقط ۱۰ درصد به بازیکنان پرداختی داشتند و این پرداختی آخر هم هیات مدیره باشگاه از طریق همراه اول انجام داد، ولی دیگران به نام خود زدند. خب با این وضعیت آیا منتظر هستند تا تیم ببازد؟ اگر با من مشکل دارند، چرا واضح و شفاف نمی‌گویند؟ گناه هواداران در این وسط چیست؟

بازیکنان روی حساب حرف من قرارداد بستند

بازیکنان جدید و تمدیدی روی حساب حرف من و قولی که به آنها دادم، بدون دریافت هیچ پیش پرداختی قراردادشان را امضا کردند. قرار بود در هفته‌ای که گذشت باشگاه به آنها پرداختی داشته باشد اما هیچ اقدامی انجام نشده و کاری کردند که شرمنده بازیکنان بشوم.

باشگاه می گوید پول ترانسفر قایدی هنوز نرسیده است

باشگاه درباره ترانسفر پول فروش مهدی قایدی هم گفته است که هنوز پول نرسیده است. در این وضعیت ما به جذب چند بازیکن خارجی نیاز داشتیم. قرار بود شیمبا را جذب کنیم و هیات مدیره به من قول کتبی داده بود که حدود ۸۰۰ هزار دلار از پول فروش قایدی را هزینه طلب‌های فصل گذشته و پیش‌پرداخت‌های فصل جدید می‌کند و علاوه بر آن یک تا دو بازیکن خارجی جدید هم جذب می‌کنند.

اسپانسر برای جذب بازیکن خارجی کمک نکرد

ما با چند بازیکن با کیفیت خارجی در خطوط جلو مذاکره کردیم اما برای جذب آنها به پول نیاز داشتیم و در مهمترین زمان کمک مالی لازم از طرف باشگاه و اسپانسر انجام نشده است و فقط دو روز از مهلت ارسال نهایی لیست برای بازی با الهلال باقی مانده و دیگر تقریبا فرصتی نداریم. قرار بود تا قبل از رسیدن پول قایدی، با کمک ۱۰ میلیاردی اسپانسر بازیکن خارجی بگیریم اما باشگاه می‌گوید هنوز این پول را از طرف اسپانسر دریافت نکرده است.

باید بدون بازیکن خارجی به مصاف الهلال برویم

با این وضعیت باید بدون بازیکن خارجی به مصاف الهلالی برویم که همه از کیفیت و مبلغ بازیکنان جدید آنها باخبر هستند. به هر حال بخش مهمی از نقل و انتقالات فصل استقلال به بعد از بازی با الهلال موکول می‌شود و کاری کردند که راه دیگری نداشته باشیم.

پول تغذیه و تست کرونا نداریم

ما باید ۱۰ روز دیگر به مصاف الهلال برویم. آنها بازیکن چند میلیون دلاری خریدند اما ما اینجا پول تغذیه برای پذیرایی از تیم امیدمان جهت بازی دوستانه نداریم. پول تست کرونا هم نداریم. سرپرست تیم هم می‌گوید مگر قرار است از جیبش هزینه کند و باشگاه به او پول نداده است! هزینه اجاره زمین مناسب در تهران بالاست و باشگاه پول ندارد. زمین‌های پیشنهادی را هم دیدیم اما کیفیت لازم را نداشت و زمین انقلاب هم مناسب نیست و بازیکنان خیلی ناراضی هستند.

مجیدی در پایان تاکید کرد: این گزارشی بود از وضعیت بدی که گرفتارش هستیم. هر کاری که بگویید انجام دادم تا شرایط تغییر کند. اعتراض کردم. مصاحبه کردم، تعامل کردم. با دوستی و مهربانی پیش رفتم. با اقتدار و قاطعیت پیش رفتم اما هیچ فایده‌ای نداشته است. نمی‌دانم که دیگر چه باید بگویم. اینجا نه کسی می‌رود، نه کسی استعفا می‌دهد و نه کسی نگران است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha